Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Neden Bale Akademi?

Görsel ALT Başlığı

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında sahne çalışmaları ağırlıklı bir bale eğitimi programıdır.

Bugüne kadar 1800’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz ileri seviye bale eğitimi programımızda gençlerimizin öğrenme hızına, bilgisine ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz. Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, sınıflarımızın konforuna, bale aksesuarlarının yeterliliğine, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

İster hobi amaçlı bale eğitimi almayı isteyin, isterseniz başarılı bir dansçı olmayı amaçlayın, dünyanın en iyi bale okullarının kurs programları değerlendirilerek hazırlanmış eğitimlerimizde, yetenekleriniz ve beklentilerinize uygun eğitimler alabilirsiniz.

Uluslararası Eğitim Standardı

Alanında Uzman Eğitmenler

Her biri alanında uzman, baleye ve sanata gönül vermiş, eğitim sektöründeki en yeni yöntemleri takip eden ve uygulayan Türkiye’nin en iyi bale eğitmenleri Bale Akademi’de!

Hobi kurslarından destekleyici eğitimlere, konservatuvara hazırlık programlarından kurumsal bale dersleri ve workshoplara kadar çok sayıda programımızı, bale ve farklı dans eğitimlerinde uzman eğitmenlerle sürdürüyor, Türkiye’nin en iyi bale eğitimlerini sizlerle buluşturduğumuzdan emin oluyoruz!

Balenin zarif dünyasına dahil olmak ve hayatınıza estetik bir dokunuş yapmak için adımlarınızı sağlam atın!

Eğitmenlerimiz
Görsel ALT Başlığı
Görsel ALT Başlığı

MEB Ruhsatlı Bale Kursu

Kalitemizi MEB standartlarıyla gösteriyor, kaçak ve merdiven altı bale kurslarına karşılık öğrencilerimizin vaktini ve hayallerini çalmıyoruz!

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir bale kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, bale aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun bale dersleri veriyoruz.

Bale Akademi olarak hem MEB hem de Avrupa standartlarını göz önünde bulunduruyor kalitemizi, konforumuzu ve bale eğitim programlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz. MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden bale eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

MEB Ruhsatlı Bale Kursu

Uygulamalı Bale Eğitimi

Öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek sahne çalışmaları ve bale gösterileri ile teoriği değil pratiği öğretiyoruz!

Bale kursu programımızda ders anlatımlarını son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda yapıyor, uygulama ağırlıklı ileri seviye bale derslerimizde sınıfları gençlerimizin müzik ve ritim duygusunun gelişmesine katkı sağlayacak şekilde ses sistemleri ile donatıyor, bale eğitimlerimizi yaparak ve yaşayarak öğrenme metodundan ilham alarak işliyoruz.

Dans etmek en iyi sahnede öğrenilir! Öğrencilerimizin eğlenerek öğrendikleri bale eğitim sistemimizi geliştiriyor ve güncelliyoruz.

Uygulamalı Bale Eğitimi
Görsel ALT Başlığı
Görsel ALT Başlığı

Öğrenme Garantisi

Bale kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimize herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı veriyoruz.

% 100 öğrenme garantili bale kurslarımızda eksik kaldığını ya da tam olarak öğrenmediğini düşündüğü konular için her öğrencimize sebep aramadan eğitimlerini tekrar alma şansı veriyoruz. Eğitim süresince öğrencilerimizin gelişimini takip eden eğitim danışmanlarımız da gerekli gördükleri öğrenciler için telafi dersleri açar, bir sonraki eğitim ve derslere kayıtlarını gerçekleştirirler.

Bale Akademi diğer eğitim kurumlarına benzemez! Kayıt sonrası sizinle ilgilenmeyen, gelişiminizi takip etmeyen, eksiklerinizi tamamlamayan, yetenek ve ilgi alanlarınıza göre mesleki gelişiminizi desteklemeyen kurslara itibar etmeyin!

Öğrenme Garantisi

Ders Telafi İmkanı

Derse kaçıran ve gelemeyen öğrencilerimize farklı bir sınıfta ya da şubemizde kaçırdığı haftanın telafi imkanına ek olarak 1 yıl boyunca eğitim dondurma hakkı sunuyoruz.

MEB sertifikalı 3-4 Yaş Mini Bale Kursu, 4-5 Yaş Bale Hazırlık Seviye Kursu, 6-12 Yaş Seviyeli Bale Temel Eğitim, 13-18 Yaş İleri Seviye Bale Eğitimi, Yetişkin Bale Kursu, Konservatuvara Hazırlık Kursu, Zarafet Kursu, Beden Dili Kursu, Yaratıcı Drama Kursu, Kulak Eğitimi ve Ritim Atölyesi, Beden Perküsyonu Kursu, Çocuk Dans Kursu, Genç Dans Kursu, Zumba Kids Kursu, Modern Dans Kursu, Stretching Kursu, Jimnastik Kursu, Barre Kursu, Hip Hop Kursu, Break Dance Kursu, Street Jazz Kursu, Halk Dansları Kursu gibi tüm eğitimlerimizde ders telafi imkanı var. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta ya da şubede katılamadıkları haftanın ve dersin telafisini alabilirler.

Bale Akademi’ye kayıt olduğunuzda kaçırdığınız dersler için endişeye kapılmayacak ve ekstra ücret ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Ders Telafi İmkanı
Görsel ALT Başlığı
Görsel ALT Başlığı

Bale Resitalleri ve Dans Gösterileri

Dans tutkunuzu ortaya çıkaracağınız, yeteneklerinizi geliştireceğiniz, kendinize değer katacağınız farklı branşlardan dans eğitimlerimizle yanınızdayız.

Sosyalleşmek ve kendine vakit ayırmak isteyenler, profesyonel dansçı olmanın hayalini kuranlar, konservatuvar sınavlarına girmeyi düşünenler, ruhsal ve fiziksel olarak kendini geliştirmeyi amaçlayanlar için birbirinden keyifli dans kursları hazırladık! İster grup eğitimlerine katılın, isterseniz özel ders alın, dans etmenin keyfini yaşayın…

Haydi, siz de vakit kaybetmeden ilgi alanınıza ve yeteneklerinize uygun eğitimlerimizden yararlanın, dans edenleri izleyeceğinize dans edenlerden olun!

Bale Resitalleri ve Dans Gösterileri

Sosyal Etkinlikler

Bale Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, kursiyerlerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla seminerler, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Bale Akademi olarak öğrencilerimizin sosyal bir ortamda eğitim almasına, yeni arkadaşlıklar kurarak sanatsever bir çevre oluşturmasına özen gösteriyoruz.

Çocuklarınızın ve sizin güzel vakit geçireceğiniz, huzurlu ve eğlenceli bir bale kursu atmosferi yarattık! Gelin, siz de Bale Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler
Görsel ALT Başlığı

Eğitim Markalarımız – Büyük Akademi Ailemiz!

Akademi ailemiz, sanatın tüm kollarıyla sizi sarıyor… Diğer eğitim markalarımıza göz atın, oyunculuktan müziğe, danstan kişisel gelişime kadar yüzlerce farklı kursumuzdan yararlanın!

Görsel ALT Başlığı

MEB Onaylı Sertifika

İş başvurularında ya da kariyer fırsatlarında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriyoruz.

Bale Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. 4 -5 Yaş Bale Hazırlık Seviye Kursu, 6 – 12 Yaş Seviyeli Bale Eğitimi, 13 – 18 İleri Seviye Bale Eğitimi sonunda MEB onaylı sertifika verirken Yetişkin Bale Kursu, Konservatuvara Hazırlık Kursu, Zumba Kids, Modern Dans, Stretching, Jimnastik, Hip Hop, Break Dans, Barre, Street Jazz, Halk Dansları ile Zarafet, Beden Dili, Yaratıcı Drama, Beden Perküsyonu, Kurumsal Eğitimler ve Destekleyici Eğitimler için katılım sertifikası vermekteyiz.

Bale Akademi eğitim kurumumuzun MEB onaylı sertifikalı eğitimlerinden yararlanarak kariyerinizi, zamanınızı ve paranızı güvence altına alın…

MEB Onaylı Sertifika

Eğitim Danışmanlığı

Öğrencilerimizin yeteneklerini keşfederken onları yetenek ve beklentilerine göre bale eğitimlerine yönlendiriyor, başarılı balerin ya da balet olmalarını sağlıyoruz.

Öğrencilerimize dans sevgisi aşılamak, yeteneklerinin yönlendirilmesini sağlayarak geleceklerine katkıda bulunmak istediğimiz aşamada eğitim danışmanlığı yapıyoruz. Ayrıca bale eğitimi süresince başarılı ve yetenekli olan öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini analiz ederek, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek hayal ettikleri sahneye erkenden adım atmalarını sağlıyoruz.

Öğrencilerimizin hepsini ailemizin bir parçası olarak görüyor, onların başarılarını görmeden Bale Akademi’den mezun etmiyoruz!

Eğitim Danışmanlığı
Görsel ALT Başlığı
Görsel ALT Başlığı

İstanbul’da 6 Şube

İstanbul’da 6 ilçede Bale Akademi eğitim merkezlerimizde içinde bale tutkusu olan tüm öğrencilerimizle bir araya geliyoruz…

İstanbul’un merkezi ilçeleri Bakırköy, Kadıköy, Taksim, Beylikdüzü, Maslak ve Beşiktaş semtlerinde Bale Akademi bale kursu şubelerinde eğitim almanızı sağlıyoruz. Metro, metrobüs ve otobüs gibi ulaşım araçlarına yürüme mesafesinde, kişisel aracınızla rahatça ulaşabileceğiniz, semtinizin sosyal ve kamusal alanlarına yakın bir kurumda eğitim almanın avantajını yaşayacaksınız.

Şehrinizin en işlek ve önemli semtlerinde, MEB standartlarına uygun bir kurs binasında, güvenli ve konforlu bir ortamda hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyoruz!

Şubelerimiz

Sanat Cafe

Eğitim aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece bale eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık. Sanat Cafe’de ayrıca dans workshopları ve farklı sanat dallarından etkinlikler düzenleyerek kursiyerlerimizin sanata olan ilgisini canlı tutuyoruz.

Bale Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz.

Sanat Cafe
Görsel ALT Başlığı
Görsel ALT Başlığı

30 Dalda Bale ve Dans Eğitimleri

Dans tutkunuzu ortaya çıkaracağınız, yeteneklerinizi geliştireceğiniz, kendinize değer katacağınız farklı branşlardan dans eğitimlerimizle yanınızdayız.

Sosyalleşmek ve kendine vakit ayırmak isteyenler, profesyonel dansçı olmanın hayalini kuranlar, konservatuvar sınavlarına girmeyi düşünenler, ruhsal ve fiziksel olarak kendini geliştirmeyi amaçlayanlar için birbirinden keyifli dans kursları hazırladık! İster grup eğitimlerine katılın, isterseniz özel ders alın, dans etmenin keyfini yaşayın…

Haydi, siz de vakit kaybetmeden ilgi alanınıza ve yeteneklerinize uygun eğitimlerimizden yararlanın, dans edenleri izleyeceğinize dans edenlerden olun!

Tüm Eğitimler

1500+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize balenin teoriğini ve pratiğini anlattık.

Tam donanımlı bale kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel bale kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye eğitim verdik.

Tamamen size özel, ilgilerinize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bale eğitimleri arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına katılmanızın zamanıdır!

Öğrenci Yorumları
Görsel ALT Başlığı
Görsel ALT Başlığı

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü dansçıları, koreografları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, öğrencilerimizin gelişimine destek oluyoruz!

Alanında uzman dansçılarımızı sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik eğitimler düzenliyoruz. Sahnelerde harika performanslar sergilemiş, bale resitalleriyle izleyenleri büyülemiş, yurt içi ve yurt dışı yarışmalarda ülkemizi temsil etmiş dansçılardan balenin tekniklerini ve püf noktalarını öğreneceğiniz butik eğitimler almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını baleye ve sanata adamış ünlü bale eğitmenlerimizden hayatınızın her alanında kullanabileceğiniz bilgiler edinmenize destek oluyoruz!

Workshoplar

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, öğrenmeye ve daha iyi dans etmeye hevesli olan tüm öğrencilerimize bale eğitimi sonrası destek olmaya devam ediyoruz.

Bale Akademi olarak sadece bale kursu süresince değil sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman dans stüdyolarımızı kiralamalarına olanak tanıyor, her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Profesyonel dansçı olmak isteyenlere ileri eğitimler veriyor, dans seçmelerine hazırlıyor, kariyer koçluğu yapıyoruz.

Ünlü bir dansçı olmanız, kariyerinizi başarıyla inşa etmeniz için bale eğitimi sonrasında da akademi ailesinin desteğini arkanızda hissetmenizi sağlıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek
Görsel ALT Başlığı

15+

Yıllık Deneyim

Bale eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Bale Akademi bale kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Bale kursu öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

+1500

Mezun Öğrenci

Bale eğitimi alan, sahne deneyimi kazanan binlerce mutlu öğrenci.

Bale Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, bale sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin ve ailelerinin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Uzmanlar Uyarıyor – Kaçak Kurslara Dikkat!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında eğitim veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden bale eğitimi alarak suça ortak olmayın!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80