Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bale Kursu Fiyatları – Aylık 1250 TL’den Başlayan Bale Eğitimleri!

Bale Eğitimi Fiyatları Ne Olmalı? Bale Kursu Ücretleri Kaç TL'den Başlar!

1000 TL’ye bale eğitimi olmaz… İyi bir bale eğitimi almanız için ortalama bale kursu fiyatları aylık 3500 – 4500 TL arasında olmalıdır. Peki neden olur, neden olmaz? Hangi fiyat aralığında nasıl bir hizmet ve eğitim alacağınızı, neden bale kursu ücretlerinin bu kadar düşük olmaması gerektiğini yazımızın devamında tüm detaylarıyla açıklıyoruz.

Aileler bale kursu ararken bütçelerine göre tercih yapmaya dikkat ediyorlar. Bütçelerine göre bir bale okulu aramalarının sebebi ise bale için her kurumun kendine özel bir fiyat aralığı belirlemesi oluyor. Yani eğitim sektöründe fiyatlar, tıpkı eğitim kurumunun kalitesi gibi değişken oluyor. Fiyatlar arasındaki bu uçurumun sebebi ne? Bale kurslarının fiyatlarının ne olması gerekiyor?

1250 TL – 2000 TL Arası Bale Kursları – Neler Beklememelisiniz?

Bale kursu fiyatları; bale okulunun uyguladığı eğitim programının detaylarına ve verdiği hizmetin içeriğine göre değişkenlik gösterir. Bale kursu ararken 1000 ya da 1250 TL’den başlayan fiyatları olduğunu söyleyen kurumlar karşınıza çıkabilir. Aylık 4 ders olduğunu düşündüğümüzde bu ücretler size makul gelebilir. Ancak bu bale okullarının neden bale kursu ücretleri için bu kadar düşük rakamlar verdikleri ve eğitim kaliteleri tartışmalıdır.

Genel olarak baktığımızda 1250 – 2000 TL arasında aylık fiyatlarla bale eğitimi veren kurumlardan hijyenik, güvenli ve konforlu bir eğitim ortamı beklememenizi söyleyebiliriz. Bir eğitim kurumunun yasal olarak MEB ruhsatlı olması takdirde eğitim verebildiğini düşündüğümüzde 1250 TL gibi bir fiyatla bale kursu ücret ortalamasının altında kurs açan merkezlerin bu ruhsata sahip olmadığını ya da MEB standartlarını karşılamadığını söyleyebiliriz.

Yeni mezun ya da halen öğrenci olan bale eğitmenleriyle, küçük ve gerekli ekipman ve teknolojileri içermeyen sınıflarda, ulaşım olanaklarının dışında ya da şehrin uzak ilçelerinde olduğunu görebilirsiniz. Evet, 1250 ya da 1500 TL’ye de bale eğitimi alabilirsiniz ancak hem eğitim kalitesi hem kurumun profesyonelliği hem de bulunduğunuz ortam beklentilerinizi karşılamayacaktır. 1500 - 2000 TL bale eğitim ücreti vererek çocuğunuzun ya da kendinizin vaktini boşa harcayabilirsiniz.

2500 TL – 3000 TL Aralığındaki Bale Kursları – İyi mi Kötü mü?

Bale eğitimi fiyat skalasında bir üst aşamada karşınıza aylık 2500 ila 3000 TL arası bale kursları çıkar. “İdare eder” kategorisine alınabilecek bu bale kursları MEB standartlarına uymaya çalışan, eğitmen kadrosunu geliştirmeyi hedefleyen ve öğrenci portföyünü büyütmek için çalışan amatör bale kursları olabilir.

Belirttiğimiz aralıktaki bale kursu fiyatları sizin için uygunsa ve eğitiminizi bu okullardan almak istiyorsanız; çocuğunuza özel eğitim planlaması ya da özel ilgi- alaka beklememelisiniz. Ayrıca yeterli ekipman ve araç – gereç ile eğitim salonu konforu da sizi tatmin etmeyebilir. Bu kurslar bütçesini düşünen ailelere hitap edebilir ancak çocuklarınızın bale gibi bir dansı tam anlamıyla öğrenmesini sağlamaz. Bale resitalleri, sosyal alanlar, etkinlikler ya da ekstra çocuğunuzu geliştirecek kurslar bulamazsınız.

3500 TL – 4500 TL Bale Eğitim Ücreti Talep Eden Kurumlar - Bale Kursu İçin Çok Mu?

Unutmayın, her zaman daha iyi bir bale kursu vardır. Bale eğitim ücretleri kursların sunduğu imkanlara göre değişir. Dolayısıyla çocuğunuzun iyi bir bale eğitimi almasını istiyorsanız aylık 3500 – 4500 TL gibi bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

Bu fiyat aralığındaki bale kurslarının sektörde yıllardır hizmet veren, MEB ruhsatı olan ve MEB standartlarını karşılayan bir kurum olmasını bekleyebilirsiniz. Dolayısıyla bale kurs programları MEB sertifikalıdır. Ayrıca eğitmenleri sahne deneyimi olan, alanında uzman balerin ve baletlerden oluşmalıdır. Eğitim salonları hijyenik, konforlu ve güvenli olurken bale eğitimi için gerekli ekipman ve araç-gereçle donatılmış olacaktır.

Bale eğitim ücretleri ile kalitesi hakkında ipucu veren bu eğitim kurumları farklı ulaşım seçeneklerine yakın ve merkezi bir konumda, otopark, bahçe ve sosyal alanlar içeren, çocuklarınızın keyifle eğitim alacağı yerler olarak paranızın ve zamanınızın karşılığını sizlere verecektir.

Bale eğitim ücreti olarak aylık 3500 – 4500 TL gibi bir kurs ödemesi yaptığınız bu kurumlarda eğitim danışmanları ve eğitmenlerin çocuklarınızla özel olarak ilgilenmesini, gelişimlerini takip etmelerini, ders telafi imkanı sunmalarını beklemelisiniz. Sahne şovları, yılsonu gösterileri ve performans çalışmalarıyla çocuklarınızın öğrendiklerini pekiştirecekleri bir eğitim sistemi ile karşılaşmalısınız.

Bu bütçeyi ayırdığınız halde bahsetmiş olduğumuz imkanları ve eğitim hizmetlerini sunmayan kurumlara ise kayıt yaptırmamalısınız.

Yaşa Göre Bale Kursu Fiyatları – Balenin Her Kademesinde Farklı Eğitim Ücretleri

Bale kursu fiyatları eğitim kurumunun sektördeki deneyimi, eğitmenlerinin uzmanlığı, eğitim salonlarının konforu, araç gereç donanımı ve sosyal imkanlarına göre belirlense de eğitim alacak kişinin yaşı da bale kurs ücretleri üzerinde etkili olmaktadır. 3 yaş bale kursu fiyatları ile 13 yaş bale kursu fiyatları elbette birbirinden farklı olacaktır. 

3 – 4 Yaş Mini Bale Kursu Fiyatları

3 – 4 yaş bale kursları genellikle ebeveynlerin çocuklarının sosyalleşmesi ve dans sevgisi kazanması için tercih ettiği hobi kurslarından oluyor. Bale müzikleri, temel bale adımları ve jimnastik hareketleriyle hazırlanan bir program olan mini bale kursunun ücretleri ise ortalama aylık 3750 – 4250 TL arasında oluyor. 3 aylık ya da 9 aylık periyotlar şeklinde satın alındığında ise daha ekonomik rakamlarla karşınıza çıkıyor. 

Bu aralıkta 3 yaş bale kursu fiyatları talep eden eğitim kurumlarından çocuklarınıza özel eğitim planlaması, ferah ve temiz bale salonları, alanında uzman eğitmenler, uygulamalı eğitim sistemi, takip ve rehberlik, sosyal etkinlikler ve keyifli bir atmosfer bekleyebilirsiniz. 3 ve 4 yaş bale kursu fiyatları bu ücretlerin altında olmaz!

4 – 5 Yaş Bale Hazırlık Kursu Fiyatları

Mesleki ya da profesyonel anlamda bale eğitiminin ilk adımı olan bale hazırlık kursu ücretleri ise aylık 6000 TL'ye kadar çıkabiliyor. İyi bir bale eğitimi için eğitim sektöründe ortalama fiyat aralığı olarak karşımıza bu rakamlar çıkıyor. Ancak yine 3 ya da 9 aylık paketler olarak bu eğitimi satın aldığınızda 4000 - 4500 TL arasında bir rakam görebilirsiniz. 

5 yaş bale kursu fiyatları; eğitimin grup ya da bireysel olarak alınmasına, verilen eğitimin süresine, ailelerin beklenti ve taleplerine göre değişebiliyor. Daha düşük bale eğitim ücreti, bu yaş aralığı için istenen kalitede eğitim alamayacağınızın göstergesi oluyor.

6 – 12 Yaş Temel Bale Kursu Fiyatları

Bale eğitiminin seviyeli olarak 6 – 7 sene sürdüğü ve artık çocuğunuzun mesleki olarak balede kariyer yapmayı hedeflediği bu yaşlar için fiyattan çok eğitim kurumunun kalitesi önemli oluyor. Ortalama aylık bale eğitim ücretleri 4000 – 5000 TL bale eğitimi fiyat standardı olarak belirtiliyor. Ancak yine erken kayıt indirimleri ile 4250 - 4500 TL aylık ödeme yapabileceğiniz kurslar var. 

İyi bir bale kursu, ödediğiniz bu ücretlere karşılık; uluslararası bale eğitim metotları, MEB sertifika, profesyonel eğitmenler, sahne çalışmaları, kariyer danışmanlığı gibi imkanlar sunmalı. Aksi halde çocuğunuzun zamanı boşa harcanır ve kariyeri ciddi tehlikeye atılmış olur.

13 – 18 Yaş İleri Seviye Bale Kursu Fiyatları

Bale kursu ücreti olarak ileri seviye eğitimlerde karşımıza daha yüksek rakamlar çıkabilir. Çocuklarımızın konservatuvar sınavlarına hazırlandığı ve bale eğitimlerini üniversitede devam ettirmek istedikleri bu dönemde iyi bir eğitim almaları için aylık bale kurs ücreti olarak yine maksimum 6000 TL gibi bir rakamı gözden çıkarmanız gerekiyor. Her kursun fiyat indirimi olduğu için aylık bale kursu ücretlerini sormanızda yarar var. Nakit ödeme koşullarına özel 1000 - 2000 aralığında indirimler yapabilirler. 

Bu aralıktaki bir kurs çocuğunuzu bale dans bölümüne hazırlayarak konservatuvar sınavlarından başarıyla geçmesi için gerekli sahne provalarını yaptırmalı, deneyim kazandıracak şekilde ünlü bale resitallerinin performans çalışmalarını içermelidir. Buna bağlı olarak bale eğitmenlerinin devlet konservatuvarı mezunu olması, kurumun da konservatuvara pek çok öğrenci kazandırmış, deneyimli bir eğitim merkezi olması beklenmelidir.

İleri seviye bale kursu fiyatları ortalamanın altında ise bale okulundan alacağınız derslerin kalitesini ve kurumun sektördeki deneyimi ve başarısını sorgulamanız gerekir.

Yetişkin Bale Kursu Fiyatları - Bale Kursu Ücreti Yaşa Göre Değişir mi?

Bale eğitim ücreti yaşa göre değişiyor ve yetişkinler için iyi bir bale eğitimi 3500 TL’den başlıyor. 3500 – 4500 TL arasındaki bale kursu fiyatları, kurumun uyguladığı eğitim programının içeriği, eğitmenin deneyimi, kurstaki teknik altyapının sağlıklı işlemesi, dans salonlarının yetişkinler için özel olarak tasarlanması gibi değişkenlere göre belirleniyor.

Mesleki anlamda bale eğitimi almak isteyen yetişkinler için önerilecek eğitim programının detayları da bale kurs fiyatı üzerinde etkili oluyor. Bale sahnesine çıkmayı amaçlayan ve kendine güvenen yetişkinlerin özel bale dersi alması daha uygun bir seçenek iken özel bale dersi fiyatları biraz daha yüksek oluyor.

Yetişkin bale kursu fiyatları olarak bu ücreti isteyen kurumların da dans sınıflarının yetişkin yaş grubu için özel olarak hazırlanmış olması, eğitmenin yetişkin bale eğitimi hakkında uzman olması, merkezi konumda bulunması, kafe ve bahçe gibi öğrencilerin sosyalleşebileceği alanlar içermesi gerekir. İyi bir bale kursu öğrencilerine gelişimlerini düzenli olarak bildirmeli, eksik yanların giderilmesi için telafi dersler açmalıdır. Aksi halde verilen para ile sadece bir dans kursuna gidilmiş olunur.

Hobi Bale – Modern Dans – Jimnastik Kursu Fiyatları

Son olarak bale eğitimi fiyat değişkenlerinde belirleyici etkenlerden biri olan hobi bale kursundan bahsedelim. Hobi bale kursları genelde bale, modern dans ve jimnastik hareketleriyle hazırlanan bir programa sahip olan, çocuk ve yetişkin gruplara ayrılan bir eğitimdir. Mesleki hedefli olmayan hobi bale kursları bale dansını merak eden ve öğrenmek isteyenler için idealdir.

İyi bir hobi bale kursu fiyatları ise yaklaşık 3000 - 4250 TL arasında olmalıdır. Bahsettiğimiz kurs özelliklerine ve deneyimine sahip olması gereken bale okulları, hobi dans eğitimlerinde kursiyerlerinin beklentilerini karşılamalıdır.

Önce Deneyin Sonra Kayıt Yaptırın! Paranızı ve Zamanınızı Boşa Harcamayın!

Eğitim sektöründe fiyatlar tıpkı kurumun kalitesi gibi değişkendir. Kurs fiyatlarını belirleyen kriterler kişiye, şehre ve eğitime göre değişkenlik gösterebilir. Ne yazık ki ülkemizde, deneyimsiz kişiler ve merdiven altı diye tabir ettiğimiz kaçak eğitim firmaları, ucuz fiyat politikaları ve MEB müfredatından uzak eğitimlerle bu durumun farkında olmayan kursiyerlerin hayallerini ve vakitlerini çalıyorlar. Her yıl bale eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor ya da ek bir maliyet ödeyerek daha iyi bir kurs arayışına giriyorlar.

Bir eğitim kurumunun fiyatları; Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup olmadığına, eğitmenlerin deneyimine, eğitim içeriklerinin yeterliliğine, eğitim salonlarının konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarına ve sosyal alanlarının çeşitliliğine göre belirlenmektedir. Bu nedenle düşük eğitim fiyatları veren kurumlardan uzak durmalı, eğitim ihtiyaçlarınızı analiz edip size özel eğitim çözümleri sunacak, MEB onaylı kurumlardan eğitim almalısınız.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir bale kursu; sınıf büyüklüklerinden acil çıkışlara, ekipman ve bale eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerinin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli eğitmenlerden eğitim almalarını sağlayarak ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun bale dersleri vererek kalitesini göstermelidir.

Siz de iyi bir bale eğitimi almak istiyorsanız MEB’e bağlı olmayan, fiziki ve sosyal standartların altında kalan, zamanınızı ve paranızı boşa harcamanıza neden olacak, çocuğunuzun ya da sizin hayallerini gerçekleştiremeyecek amatörlükte ve maddiyat odaklı kurumlardan uzak durmalısınız.

Bahsettiğimiz gibi bale kursu fiyatları aylık 1250 TL’den başlayarak 4500 TL’ye kadar çıkıyor. Hatta 6000 - 8000 TL’ye varabilecek rakamlarla karşılaşıyoruz. Bale kursu seçerken her ne kadar bütçeniz önemli olsa da yapmanız gereken öncelikli olarak bale kursunun sektörde kaç yıldır eğitim verdiğini, mezunlarının başarılarını ve memnuniyet oranlarını, eğitim merkezinin imkanlarını, eğitmenlerinin deneyimini, sınıfların bale eğitimine uygun olup olmadığını ve eğitim danışmanlarının yaklaşımını incelemelisiniz. Deneme derslerine katılarak balenin çocuğunuz ya da sizin için uygun olup olmadığına, kursun vaatlerini ne kadar gerçekleştirebileceğine bakmalısınız. Sadece bale kursu fiyatı kriteriniz olmamalı…

[widget-174]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80