Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Dans Türleri ve Kurslarda Verilen Eğitimler

Çocuklarınızın Yeteneklerini Keşfetmesini Sağlayın!

Günlük hayatın koşturmacası içinde hobi edinmekte ve yeteneklerini keşfetmekte zorlanan çocukların dans ederek bu eksikliği gidermesi hem fiziksel gelişimine hem de ruhsal sağlığına katkı sağlayacaktır. Dans etmek çocukların vücutlarını tanımalarını, ritim duygusunu geliştirmelerini, sosyalleşmelerini ve yaratıcı olmalarını sağlar.  Çocuklar için dans kursları ile miniklerimiz iletişim becerilerini geliştirmeyi ve kendini rahatça ifade edebilmeyi öğrenmektedir. Aynı zamanda bedeni etkileyen doğru duruş ve hareketler ile beden sağlığını da korumuş olurlar. Çocuklar dans ile büyürse hayata farklı pencerelerden bakar ve daha pozitif olur. 

Her çocuğun ilgisi, isteği ve yetenekleri birbirinden farklıdır. Çocuklar ailelerinin ve onlar için seçilen güvenilir kursun da yönlendirmesiyle birlikte en uygun çocuk dans kursu programına gitmelidir. Bazı çocuklar daha hareketlidir, bazıları daha sakindir, bu yüzden çocuklar ilgilerine göre seçilmiş olan çocuk dans eğitimleri programına katılmalıdır. 

Çocuklarınızın ilgisine ve yeteneğine göre çocuk dans türleri ve kurslarda verilen eğitimler listesi oluşturduk. Siz de yazımızın devamını inceleyerek çocuğunuzun neyi sevip neyi sevmediğini anlayabilir ve çocuğunuza uygun çocuk dans eğitimleri programını bulabilirsiniz. 

Çocuk Dans Türleri

Çocuğunuzun yetenekleri ve istekleri hangi yönde olursa olsun, her biri kendilerini en kolay ifade edecekleri dans stilini tercih eder. Çocuk dans türleri ve kurslarda verilen eğitimler nedir diye sıralayacak olursak: 

1. Bale 

Göz alıcı kıyafetler ve zarif figürleri ile bale, çocuklarınızın beden farkındalığını oluşturan, vücutlarını esneten ve disiplin kazandıran bir çocuk dans türüdür.  Çocuk dans türleri arasında klasik müzik ile yapılması ve hareketlerinin asaleti ile diğer danslardan ayrılır. Çocuk dans eğitimleri içinde en uzun süren eğitim programına sahiptir. Yaş gruplarına göre ayrılan eğitimler; 

 • 3-4 yaş mini bale kursu 
 • 4-5 yaş bale hazırlık seviye kursu 
 • 6-12 yaş seviyeli bale temel eğitim 
 • 13-18 yaş ileri seviye bale eğitimi

 Olarak planlanmıştır.

2. Hip Hop 

Popüler müzik ile sokak kültürünü yansıtan Hip Hop dansı, yerinde duramayan kıpır kıpır çocuklar için en uygun danstır. Çocukların enerjilerini atabileceği ve ritim duygularını geliştireceği bir dans olmakla birlikte ifade becerilerinin artmasına yardımcı olmaktadır. Çocuklar hip hop dansının özgür ruhuyla kuralsız, içinden geldiği gibi davranmakta ve hayata daha pozitif bakmaktadır.  

Çocuklar için dans kursları arasında en çok tercih edilen dans çeşidi olan Hip Hop dansı çocuklara, rap müziği, el figürleri, kol figürleri, ayak figürleri, zıplama ve dönme hareketlerini en iyi şekilde yapmayı öğretir. 

3. Latin Dansları

Çocuklarınızın ritim duygusunun en yüksek seviyeye çıkacağı ve çocuk dans türleri arasında en hareketli dansları içeren eğitim programı Latin Danslardır. Çocuklar kendilerini Latin dünyasının kıvrak ve hareketli danslarına bırakarak hem fiziksel gelişimlerine katkıda bulmakta hem de ruhsal sağlığını korumuş olmaktadır. 

Çocuk dans türleri arasında en enerjik dansları barındıran Latin Danslarını sıralayacak olursak: 

 • Salsa
 • Bachata
 • Cha Cha Cha
 • Merengue
 • Vals 

Gibi dansları saymış oluruz. Bu danslar çocuklarınızın yeni kültürler ile tanışmasına ve hayata farklı pencerelerden bakmasını sağlayacaktır. 

4. Halk Dansları 

Çocuklarının geleneksel Türk dans türlerini öğrenmesini isteyen aileler için en uygun çocuk dans kursu halk dansları olacaktır. Halk dansları ile çocuklar Türk kültürünü yakından tanıyacak ve farklı dans kültürleri öğrenerek ufuklarını genişleteceklerdir. 

Çocuklarınızın birçok kültüre hakim olması ve aynı zamanda enerjisini atmasını sağlayacak halk dansları türleri; 

 • Zeybek
 • Horon
 • Oryantal
 • Kafkas
 • Roman
 • Halay

Olarak sıralanabilir. Bu dansların içinden çocuklarınız için en uygun dansı seçip onları yeni kültürler ile tanıştırabilirsiniz. 

Çocuklarınız Dans İle Büyüsün! 

Yazımızda çocuk dans türleri ve kurslarda verilen eğitimler konusu hakkında merak edilenlere değindik. Çocuk dans kursları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilir, alanında uzman eğitmenlerimizle görüşerek çocuk dans kursu programlarımız hakkında fikir edinebilirsiniz. 

Bale Akademi olarak çocuklar için dans kursları ile geleceğin başarılı dansçılarını yetiştirmeyi amaçladığımızı söylemek isteriz. Çocuklarımıza dans hakkında bilgiler aktararak ve sahne çalışmaları yaptırarak erken yaşta dans dünyasına hazırlıyor, aynı zamanda daha pozitif, mutlu bireyler olarak kişisel gelişimlerini sürdürmeleri için aktiviteler ve dans gösterileri düzenliyoruz. 

[widget-172]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80