Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

6 Yaş Çocuk Kursları – 6 Yaş Çocuğu Hangi Kurslara Gidebilir?

Okul Öncesi Çocuklar İçin En İyi 6 Yaş Kursları

Anaokulu dönemi olan 6 yaş, ebeveynlerin son derece önem verdiği gelişim dönemlerinden biri. Nitekim okula gittiğinde anne babasından ayrı kalmaya alışması gerekecek çocuğun erkenden bu durum için hazırlanması eğitim hayatları için de oldukça faydalı. Tüm bunlara bağlı olarak aileler 6 yaş kursları ile çocuklarının hem okul ortamına alışmasını hem de yeteneklerini keşfetmesini istiyor.

Peki 6 yaş kursları arasında çocuk gelişimine katkısı bakımından öne çıkan kurslar hangileri? 6 yaş çocuk kursları arasında seçim yaparken nelere dikkat etmelisiniz? 6 yaş, çocukların fiziksel gelişiminde vücut dengesinin ve dinamizmin öne çıktığı bir dönemdir. Ayrıca zihinsel ve duygusal gelişim açısından da bu dönem çocuklarının kendi yaşıtlarıyla sosyalleşmesi ve iletişim becerilerini geliştirmesi büyük önem taşır. Gelin, bu söylediklerimize 6 yaş kursları içinden hangileri daha iyi uyuyor birlikte bakalım.

Çocuklar Enerjisini Dans Ederek Atıyor! – 6 Yaş Çocuğu Hangi Kurslara Gidebilir? 

6 yaş çocuğun gidebileceği kurslar söz konusu olduğunda her ne kadar son sözü ebeveynler söylese de itiraf edelim ki hangi kursu seçeceğimizi ihtiyaç ve ilgi alanlarıyla çocuklar belirliyor. Nitekim bu dönem çocuklarının enerjik yapılarını göz önüne aldığımızda 6 yaş kursları arasında dans ve mini bale kursu gibi daha çok fiziksel aktiviteye dayalı kursların hemen öne çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Nitekim çocuk bale kursu egzersizleri 6 yaş çocuklarının denge gelişimi, el ayak koordinasyonu, beden farkındalığı gibi gelişimsel özelliklerine de katkı sağlayarak dönem kazanımlarını çok daha hızlı bir biçimde gerçekleştirmesine yardımcı oluyor. Aynı şekilde düztaban, içe bakma ve bacak deformasyonu gibi olası sorunların önüne geçmekte de mini bale kursu egzersizlerinin büyük bir katkı sağladığını vurgulayalım. Yine de elbette 6 yaş kursları yalnızca dans ve mini bale kursu gibi seçeneklerden ibaret değil. İşte çocuğunuzun gelişimine katkı sunacak 6 yaş kurs önerileri:

 • Mini bale kursu,
 • Dans kursu,
 • Müzik kursu,
 • Çocuklar için gitar kursu,
 • Çocuklar için piyano kursu,
 • Çocuklar için keman kursu,
 • Yaratıcı drama kursu,
 • Ritim perküsyon kursu,
 • Zarafet kursu,
 • Müzik Orff kursu.

6 Yaş Kursları Okula Alışmayı Kolaylaştırıyor! - 6 Yaş Çocuğu Hangi Kurslara Gidebilir?

6 yaş çocuğun gidebileceği kurslar için araştırma yapan anne babaların aklındaki en temel konulardan biri gelecek yıl okula başlayacak çocuklarının ebeveynlerinden uzak oldukları yeni bir ortama kolay alışmalarını sağlamak. Tam da bu nedenle 6 yaş kursları arasında dans ve mini bale kursu gibi eğlenceli ve fiziksel aktiviteye dayalı kursların öne çıktığını ifade edebiliriz.

6 yaş çocuk kursları ile çocuklar birlikte çalışmanın değerini öğrenirken grup içi uyum, iş birliği, yardımlaşma, paylaşım ve etkin iletişim gibi becerileri kazanımları arasına ekliyor ve gerek eğitim gerekse iş ve sosyal yaşamları boyunca faydalanabilecekleri alanlarda kendilerini geliştiriyorlar!

Kurs Seçerken Bunlara Dikkat Edin! – 6 Yaş Çocuğu Hangi Kurslara Gidebilir?

Bu noktaya kadar hep 6 yaş kursları arasında tercihte bulunurken çocuğunuz gelişim hızını ve ilgi alanlarını göz önünde bulundurmanız gerektiğine dair konulara değindik. Ancak maalesef iş bununla bitmiyor. Çocuğunuz için en iyi çocuk kursu aynı zamanda eğitim kurumunun sunduklarıyla da ilgilidir. Biz de bunun için 6 yaş çocuk kursları veren kurumların sahip olması gereken özellikler hakkında sizlere bilgi vermeye karar verdik. İşte 6 yaş kursları için eğitim kurumlarında aramanız gereken özellikler:

 • Kurumun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ruhsatı verilmiş bir kurum olması,
 • Kurumdaki eğitmenlerin pedagojik eğitim almış olması,
 • 6 yaş kursları için hazırlanan kurs içeriklerinin gelişim dönemine uygun olması,
 • 6 yaş çocuk kursları için hazırlanan ders içeriklerinin eğlenceli ve oyunlaştırılmış bir formda olması,
 • Kurumdaki 6 yaş çocuk kursu eğitmenlerinin yaş grubuyla iletişim kurma becerisine sahip olması,
 • Kursun merkezi bir konumda kolay ulaşılabilir olması gibi faktörleri 6 yaş kursları seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar arasında sayabiliriz.

Akademi’de Her Şey Çocuklara Göre!

6 yaş çocuğu hangi kurslara gidebilir diye düşünüyor, çocuklarınız en iyi 6 yaş çocuk kursları hakkında araştırma mı yapıyorsunuz? Tüm gelişimsel özellikleri göz önüne alsanız bile her çocuğun gelişim hızının ve ilgi alanlarının farklı olduğunu unutmamalısınız. En doğru eğitim programı çocuğunuz için özel olarak hazırlanmış programdır.

Çocuğunuzun ihtiyaçlarına, gelişim hızına ve ilgi alanlarına göre planlanan 6 yaş kursları için Bale Akademi’ye gelin, eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bale Akademi’de yalnızca mini bale kursu değil, diğer Akademilerimizle birlikte çocuk kursları için tercih edebileceğiniz birçok seçenek var. Hangi 6 yaş çocuk kursu çocuğunuz için daha uygun birlikte karar verelim!

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80