Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Yetişkin Bale Eğitimi Nasıl Olur?

Balenin Yaşı Olmadığını Kanıtlayın!

Bale öğrenmenin yaşı olduğunu düşünenler, bale için yaşının geçtiğini düşünenler, ev, iş ya da okul rutininden sıkılıp hobi edinmek isteyenler, sağlıklı ve esnek bir vücuda sahip olmak ve kendini balede yalnızca denemek isteyenler yetişkin bale eğitimleri ile tanışarak hayatını güzelleştirmektedir.

Yetişkin bale eğitimi programları genellikle,  günlük hayatın sıkıcı taraflarından uzaklaşıp hobi edinmek isteyen yetişkinlere özel olarak hazırlandığı için çocuk bale eğitim programlarından süre olarak daha az olmaktadır. Çocuk bale eğitimleri hem daha kapsamlı hem de daha uzun soluklu olmaktadır. Buna karşılık yetişkin bale eğitimi planları daha kısa olmakta ve kişiye balenin temel bilgisi ve hareketlerini öğreterek bale altyapısı oluşturmayı hedeflemektedir. Peki, yetişkin bale eğitim programlarının içeriği hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Kafanızdaki soruları aydınlatmak için yazımızı okumaya devam edin. ,

Yetişkin Bale Eğitimi Nasıl Olur?

Yetişkin bale eğitimleri ortalama 7 ay olarak planlanmaktadır. Öğrencinin yetenekleri ve isteklerine göre şekillenen yetişkin bale dersleri, sıkı ve doğru bir çalışma ile öğrenciyi ileri seviyeye taşımaktadır. İster hobi olarak yapmak istesin ister profesyonel olmak istesin hedefler ve istekler baz alınarak oluşturulan yetişkinler için bale eğitimi programları öğrencinin zorlanmadan hedeflerine ulaşmasını sağlamaktadır. 

Öğrenciler için bale dansı ile ilgili ihtiyaç duyulacak tüm bilgileri ve figürleri yetişkin bale dersleri vermektedir. Çocuk bale kadar uzun süren bir eğitim planı olmasa dahi bale ile tanışmak isteyen yetişkinleri tatmin edecek ve zorlamayacak düzeyde planlanmıştır.

Yetişkin Bale Eğitimi Programı

Sporun ve sanatın muhteşem birleşimi baleye en kapsamlı şekilde hakim olmak bale tutkunu yetişkinlerin en doğal hakkıdır. Yetişkin bale eğitimi nasıl olur sorusunu soranlar için yetişkin bale eğitimleri programında öğrenilen temel hareketleri sıralamak gerekirse:

 • Doğru duruş ve postür çalışmaları
 • Eklemleri Kuvvetlendirme
 • Esneme Hareketleri
 • Yer Hareketleri
 • Parmak ve El Egzersizleri
 • Anatomi ve Kinesiyoloji
 • Temel Bar Hareketleri
 • Kol ve Baş Çalışmaları
 • Beli ve Sırtı Esnetme
 • Ağırlık Transferi
 • Köşeden Yürüyüş
 • Alan Kullanımı
 • Orta Hareketleri
 • Köşeden Yürüyüş Hareketleri

Gibi temel hareketler sıralanabilir. Yetişkin bale eğitimi nasıl olur diye merak edenlerin bu hareketlerin dışında da birçok hareket olduğunu bilmesi gerekir.  Yetişkin bale eğitimleri hem öğrencinin bale yaparken zorlanmamasını hem de bale ile ilgili sağlam temel oluşturmasını hedeflemektedir. 

Yetişkin bale kursları, isteyen öğrenciler için sahne çalışmaları ile desteklenirse eğitimde öğrenilen koreografilerin ve hareketlerin pekişmesini sağlar. Öğrenilen bale teknikleri ile beraber, bireysel ve grup koreografilerini sergileyen öğrenciler yetişkin bale eğitimi süresince edindikleri tüm bilgileri kullanma şansını yakalar. 

Yetişkin Bale Eğitimi Bale Akademi’de Alınır!

Yaşını bir engel olarak görmeden hayallerine ve isteklerine ulaşmak için çaba gösteren tüm yetişkin bale kursu öğrencilerimizin bale yolculuğuna attıkları adımlar aynı zamanda hedeflerine ve hayallerine attıkları bir adım sayılır. Bu adımı sizin için en doğru ve kaliteli bir kurs ile atarak bale tutkusunu hayatınızın her alanında hissedin! 

Bale Akademi olarak yetişkin bale eğitimi nasıl olur sorusuna yanıt verdiğimiz yazımızda daha detaylı bilgi almak isteyenler ve yetişkin bale kursu hakkında kafasına takılanları öğrenmek isteyenlerin bizimle iletişime geçmeleri yeterli olacaktır. 

[widget-173]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80