Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

4 – 6 Yaş Bale Hazırlık Eğitimi İçeriği

Temel Bale Eğitiminin Ardından… Bale Kursu Eğitimleri Hangi Konuları İçeriyor?

Çocukları için bale eğitiminin faydalarından yararlanmak isteyen ve çocuklarının bale konusunda daha da ilerlemesini isteyen aileler onları 4 – 6 yaş bale kursu ile baleye devam ettirirler. Ancak eğitim içeriklerini merak eden aileler aynı zamanda çocuklarının beden ve zihinlerinde meydana gelecek değişiklikleri de bilmek isterler. Çocuk bale kursları okul öncesi dönemden itibaren onlara birçok fayda sağlarken bale tekniklerinde de gelişmelerini sağlamaktadır. 

Çocuklar için bale kursu eğitim içeriğinde hangi ana başlıklar bulunuyor, nasıl bilgilerle çocuklarınız balede ilerleyecek gelin biraz göz atalım… Çocuklar için bale eğitimi program içeriğinden sizler için birkaç ana başlık aktarıyoruz; bunları detaylı incelediğimiz yazımızı okumaya devam edin!

1. Beden Farkındalığı 

Çocuklarınız büyüdükçe çevresine, kendine ve bedenine bakış açısı da değişmektedir. 3 – 4 yaş bale kursu eğitim içeriğindeki dans figürleri, ısınma hareketleri ve temel adımlarla bedenine daha yakın olan ve hangi hareketleri nasıl yapabildiğini algılamaya başlayan çocuklarınız 4 – 6 yaş bale kursu ile kendi sınırlarını bilmeye başlar. Bunları nasıl geliştireceğini, kaslarının ne kadar esnediğini bilir. Dolayısıyla 4 yaş bale kursu ile 6 yaş bale kursu programlarının başından sonuna kadar çocuklarınızın beden farkındalığı gelişir. 

2. Müzik Bilgisi ve Ritim Duygusu

Müzik bilgisi ve ritim duygusu, dans kursuna giden her çocuk için bir gelişim alanıdır. Ancak 4 – 6 yaş dönemi özellikle dansın ve balenin faydaları açısından bakıldığında oldukça önemlidir. Çocuk bale kursu eğitim içeriğine bakıldığında birbirinden güzel klasik müzikler ile senkronize adım atmayı öğrenen çocuklarınızın zamanla müzikleri daha farklı duyduğunu ve adımlarını belirli bir ritimde nasıl da bilinçli attığını fark edeceksiniz.

3. Temel Balenin Adımları ve Figürleri Üzerine Yeni Teknikler

Çocuk bale dersleri tabii ki balenin temellerinin ardından tekniklerinin detaylandırılması ile devam eder. Dolayısıyla, 4 – 6 yaş arasında çocuklar için bale dersleri eğitim içeriği hakkında diyebiliriz ki, balenin temel figürlerini ilerlettikleri ya da bu dönemde temel attıkları bir eğitim görmektedirler. 

4 – 6 yaş bale kursu programlarına yeni başlayan çocuklar da, 3 – 4 yaş bale kursu programları ile baleye halihazırda başlamış çocuklar da çocuk bale kursları ile kendilerini geliştirebilirler. 

4. Beden Dengesi ve Koordinasyon Becerisi

Çocuk bale kursları çocuklarınızın gelişimi üzerindeki en etkili aktivitelerin bir arada bulunduğu seçeneklerden bir tanesidir. Çocuklar için bale eğitimleri ve bu eğitimlerde verilen temel bale bilgileri ile çocuklarınız beden dengesini çok daha iyi kurabiliyor. Kendilerine dair farkındalık kazanan çocuklarınız aynı zamanda çok yönlü hareket becerisi geliştirebiliyor. El ve ayak koordinasyonu geliştirirken aynı zamanda kaslarını doğru kullanabiliyor. 

5. Grup İçinde Dans Etme Yeteneği

4 – 6 yaş aralığı, çocuklarınızın sağlıklı bir sosyallik geliştirebilmesi için en önemli dönemlerden biri. Bu nedenle 4 – 6 yaş aralığında başarı duygusunu tatmaları ve bir grup içine dahil olma ihtiyaçlarını doğru biçimde karşılamaları gerekiyor. Çocuklar için bale kursu programları ile bu ihtiyacın en iyi biçimde karşılanabileceği eğitim programlarının başında geliyor. Grup içinde dans etme yeteneği ile utangaçlıklarından arınmayı öğrenebilir ve öğretmeni takip ederek senkronizasyon becerilerini geliştirebilirler. Dolayısıyla, çocuklar için bale dersi programları onların grup içerisinde uyumlu dans etme becerisini geliştirirken aynı zamanda sosyalleşmelerine de imkan veriyor.

Yeteneklerini Geliştirecek Kaliteli Programlarla Onlara Destek Olun!

Çocuklar için bale kursu programları onları aynı anda birçok yönden geliştirmeyi amaçlar. Onlara baleyi öğretirken aynı zamanda bedenlerine dair daha da bilinçlenmelerini sağlar ve onları mental açıdan destekler. Dolayısıyla çocuk bale kursu programları ile desteklenmeleri ve keyif alacakları bir hobiye sahip olmalarını sağlamak; gelişimleri için büyük önem taşımaktadır. 

Bale Akademi olarak Avrupa standartlarında uygulamalı bale eğitimlerimizi, çocuklarla doğru ve sağlıklı iletişim kurabilen alanında uzman eğitmenlerimizin vermesini sağlıyor ve onları her yönden destekliyoruz. Yeni arkadaşlıklar kurabilecekleri samimi bir ortam sunuyor ve bilinçli bireyler olarak yetiştirip dans sevgisi kazanmalarını sağlıyoruz. Eğer siz de çocuklarınızın güvenli bir ortamda sosyalleşmesini, kendilerine ve bedenlerine dair yeni kazanımlar elde etmelerini sağlamak istiyorsanız Bale Akademi ailesine hemen katılın! Gelin, bir kahvemizi için, size ve çocuklarınıza en uygun çocuk bale kursu programını birlikte belirleyelim.

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80