Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuklarınızı Neden Baleye Göndermelisiniz?

Balenin Yararları

Bale dünyanın bilinen en eski danslarındandır. Müzik, duygu, hikaye, dekor gibi sahne öğelerini bünyesinde barındıran teatral bir dans türüdür. İtalyan Rönesans döneminde ortaya çıkmış ve daha sonra Fransa ve Rusya’da gelişerek ilerlemiş bir performans sanatıdır. 

Gelişim dönemlerinde dansın ve zarafetin bütünleştiği bale ile tanışan çocuklar, erken yaşta hayata karşı bakış açılarını genişletir. Fiziksel ve zihinsel anlamda daha sağlıklı bireyler olarak yetişir. Ebeveyn olarak sizler çocuklarınızı baleye yönlendirmek ve dansın en estetik hali ile çocuklarınızın hayata farklı pencerelerden bakmasını istiyorsanız yazımızı incelemeye ve kafanızdaki soruları aydınlatmaya devam edin. 

Bale Yapmak Fiziksel Gelişimi Destekler!

Çocuklar için balenin faydaları arasında ilk sırada yer alan konu fiziksel gelişimdir. Bale yapan çocuklar beden farkındalığı kazanarak kendilerini daha iyi tanımaya başlar. Vücutlarının sınırlarını keşfeden, doğru duruşları öğrenerek postürünü düzelten ve hareket alanlarını artıran çocuklar daha dayanıklı sağlıklı bir bedene sahip olurlar. Çocuklarınızı neden baleye göndermelisiniz? Sorusunun en güzel ve somut cevabı olarak verilebilecek fiziksel gelişim, çocukların sağlıklı bir şekilde büyümelerini sağlar. 

Bale Yapmak Sosyalleşmenin Kapılarını Açar!

Ev, okul dışında farklı bir ortama giren çocuklar hem dansın en zarif hali ile kendilerini tanıma fırsatı bulur hem de aynı ilgi alanlarına sahip yaşıtları ile kaynaşmaya başlar. Çevresiyle uyum sorunu yaşayan çocukların çekingenliğini atması için ve dans ile kendini anlatması çocuklarınızı neden baleye göndermelisiniz? Sorusuna verilebilecek en güzel yanıttır. Bale yapan çocuklar bireysel olarak hareket etmenin dışında grup olarak da hareket edecekleri için arkadaşları ile iyi anlaşmaya ve ekip halinde hareket etmenin getirdiği uyumlu olma duygusunu öğrenerek kendilerini geliştirirler. 

Bale Yapmak Kendini Rahatça İfade Edebilmeyi Öğretir!

Bale yapan çocuklar bedenlerinin sınırlarını zorlayarak vücutlarını dayanıklı hale getirir. Duruşları ve farklı figürleri öğrenir, müzik bilgilerini geliştirip konuşarak iletişim kurmanın dışında kendilerini dansla ifade etmeye başlar. Balenin faydaları arasında en önemli konulardan biridir aslında. Çünkü çocuklar öğrendikleri her hareketin ve sergiledikleri her figürün kendilerini anlatma konusuna yardımcı olduklarını keşfeder. Bale ile ilgilenen yaşıtları arasında adeta yeni bir dil oluştururlar. 

Bale Yapmak Disiplinli Olmayı Sağlar!

Çocuklar için balenin faydaları maddelerini sıralamaya disiplin duygusu aşılıyor olmasını anlatarak devam edelim.  Bale yapan çocuklar müzik ile senkronize hareket etmeyi, arkadaşları ile uyum içinde dans figürleri sergilemeyi, balenin kurallarını benimsemeyi ve ona göre davranmayı öğrenir. Kazandığı sorumluluk duygusu ile ev, okul ve sosyal hayatında daha başarılı ve bilinçli çocuklar olurlar. 

Bale Yapmak Ruhsal Sağlığı Korur!

Bale yapmak çocuklarınızın fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirdiği kadar zihinsel gelişimini de destekler. Bale yapan çocuklar kendilerini daha rahat ifade eder,  sosyalleşir, yaratıcılıkları artar ve kendilerine güvenmeyi öğrenir. Böylece hayata daha mutlu bakan çocuklar yetişir. Bale yapan çocukların depresyona girmesi ya da çekingen olup kendilerini ifade edememesi çok zordur. Çocuklarınızı neden baleye göndermelisiniz sorusunun önemli cevaplarından biri olan ruhsal sağlığı koruma konusu siz ebeveynlerin çocuklarınızın en doğru şekilde yetişmesi için dikkat etmeniz gereken konulardan biri olmalıdır.

Balenin faydaları saymakla bitmez fakat çocuklarınızı neden baleye göndermelisiniz sorusu ile ilgili zihninizi bulandıran konulardan uzaklaştığınızı düşündüğümüz yazımızda çocuklarınızı baleye yönlendirmek ve yeteneklerini keşfetmesini sağlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Bale ile büyüyen sağlıklı çocuklar yetiştirin! 

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80