Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

2 Yaş Bale Kursu Olur Mu? – En Erken Kaç Yaşında Bale Kursu Alınır?

2 Yaş Bale Kursu İçin Erken Mi? – 2 Yaş Bale Kursu Var Mı?

Çocuklarının erken yaşta sanatla tanışmasını arzulayan, dansla hem fiziksel hem zihinsel hem de sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak isteyen anne babalar, çocuklarının olabildiğince erken dönemde bale kursu gibi aktivitelere yönelmesini ister. Peki 2 yaş bale kursu olur mu? 2 yaş çocuğu bale kursuna katılabilir mi?

Sizi fazla bekletmeden hemen yanıt vermek gerekirse 2 yaş bale kursu için erken bir yaştır. Bale kursu kaç yaşında alınır diye baktığımızda genellikle uzmanların 3-3.5 yaş dönemlerini işaret ettiğini görmekteyiz. Peki bunun nedeni ne, 2 yaş bale kursu için neden erken diye merak ediyorsanız gelin, detaylara birlikte bakalım.

Henüz Kas ve Kemik Yapıları Dans Etmek İçin Hazır Değil! – 2 Yaş Bale Kursu Olur Mu?

2 yaş çocuk bale kursu için çocukların henüz kas ve kemik gelişiminin uygun olmadığını söylememiz anne babalara başta pek kabul edilmeye uygun gözükmeyebilir. En nihayetinde bir yıl sonra da kas gelişimleri henüz yolun başındadır. Ancak 2 yaş tamamlanana kadar çocukların bedeninde çok fazla değişiklik olmaktadır. 0-2 yaş arası çocukların boyu yaklaşık 15 cm büyümektedir ve kiloları da yaklaşık 1.5 kat artmaktadır. Ayrıca 2 yaş bale kursu için erkendir çünkü çocukların bu dönemde daha kemik mineralizasyonu ve kalsiyum kütlesinin oluşumu da başlamamıştır. Bu da oldukça kısıtlı bir hareket kabiliyeti anlamına gelir.

Dikkatini Yeterli Oranda Toplayamaz! – 2 Yaş Bale Kursu İçin Erken Mi?

2 yaş, çocukların en özerk ve diğer insanlara karşı olumsuz oldukları dönemlerden biridir. Bu dönemde farklı şeylere çok fazla ilgi duyan çocukların dikkati neredeyse her 2-3 dakikada bir başka bir konuya kayar. Ayrıca yetişkinlere karşı da genellikle “hayır, istemiyorum” gibi cümlelerle yanıtlar vererek kendisinden istenileni reddetmeye yönelir. Tüm bunlar nedeniyle 2 yaş bale kursu almak için henüz erken bir dönemdir. 

Annelerinden Ayrılmak İstemezler! – 2 Yaş Bale Kursu Olur Mu?

Yukarıda saydıklarımıza ek olarak vurgulamak gerekir ki 2 yaş çocuğu annesine çok düşkündür, bu nedenle vaktinin büyük bir bölümünü annesiyle geçirmek ister. Annesinden ayrı kaldığında son derece agresifleşen çocuğa bale eğitimi vermek bir kenara başa çıkmak bile ayrı bir çaba gerektirir. Ancak 3 yaş itibariyle bu agresiflik giderek ılımlı bir tavra yerini bırakır.

Bale Kursu Kaç Yaşında Alınır? – Bebek Bale Kursu Kaç Yaş İçin?

Son yıllarda hayatımıza giren kavramlardan biri de bebek balesi ve bebek bale kursudur. Bebek bale kursu ifadesi anne babalarda kimi zaman 0-2 yaş çocuk bale kursu programlarının da mümkün olduğu izlenimini doğurur, fakat bu doğru değildir. Baleye başlanabilecek en küçük yaş uzmanlar tarafından 3-4 yaş grubu olarak kabul edilmektedir. Bu dönemde de çocukların gelişim düzeylerine bakarak bale yapmaya hazır olup olmadığına karar vermek gerekir.

Çocuklarınız İçin Bale Kursu Mu Arıyorsunuz?

Siz de çocuğunu erken yaşta sanatla tanıştırmak isteyen anne babalardan mısınız? Çocuğunuzun fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak için sanatın ve balenin büyülü dünyasından yararlanmak mı istiyorsunuz? O halde Bale Akademi çocuk bale kursları ile tanışmak için daha fazla vakit kaybetmeyin.

Bale Akademi’de çocuklarınız için renkli bir dünya hazırladık. Çocuklarınızla birlikte kurumumuzu ziyaret edin, eğitim danışmanlarımızla görüşün, çocuğunuzun gelişim düzeyine ve ihtiyaçlarına en uygun çocuk bale kursu programını planlayalım, geleceğe sanatla hazırlanmaları için onlara destek olalım.

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80