Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bale Kursu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bale Eğitmeni Olma Fırsatı!

Küçüklüğünüzden beri bale eğitimi alıyor ve bunu artık bir meslek olarak yapmayı düşünüyorsanız ya da yalnızca baleye ilgi duyuyor ve kendinizi geliştirip bale kursu sertifikası almak istiyorsanız MEB onaylı bale kursu sertifikası sahibi olarak çeşitli eğitim kurumlarında bale eğitmenliği yapabilirsiniz. 

Sizler için bale kursu sertifikası ne işe yarar, nasıl alınır gibi soruları inceledik ve bale eğitmeni olmak için neler yapmanız gerektiğini listeledik. Kariyer planlarınızda bale kursu eğitmenliği varsa ve hayalini kuruyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Bale Kursu Sertifikası ve Kariyer Seçenekleri 

Bale kursu sertifikası ile kariyerinize bale eğitmeni olarak devam edebilir, çeşitli dans kurslarında bale eğitimi verebilirsiniz. İşte bale kursu eğitmenliği sertifikası ile verebileceğiniz kurslar:

  • Bale Kursu Merkezi

Bale kursu sertifikası aldıktan sonra dilediğiniz takdirde kendi bale kursu merkezinizi açarak bale eğitimi almak isteyen çocuk, genç ve yetişkinlere bale eğitimi almak isteyen öğrencilere eğitim verebilirsiniz. 

  • Bale Kursu Eğitmeni

Bale kursu sertifikası sayesinde özel dans kursları ya da bale kurslarında bale eğitmeni olarak çalışabilir ve başarılı öğrenciler yetiştirebilirsiniz. 

MEB Onaylı Bale Kursu Sertifikası Olmadan Bale Eğitmeni Olunmaz!  

Bale kursu eğitmeni olarak bir eğitim kurumunda hizmet vermek istiyorsanız bale kursu sertifikası almanız gerekiyor. Fakat bale kursu sertifikası derken katılım sertifikasını kastetmiyoruz. Elbette katılım sertifikaları güvenilir bir eğitim kurumundan alındığında kariyeriniz ve kişisel gelişiminiz açısından son derece yararlı olacaktır. Ancak bale eğitmenliği için katılım sertifikasına değil MEB onaylı yaratıcı drama sertifikası ya da belgesine ihtiyacınız vardır.

Eğitim Aldığınız Kurum MEB Onaylı Mı? 

MEB onaylı bale kursu sertifikası demek öncelikle MEB onaylı bir eğitim kurumunun verdiği kurs programını başarıyla tamamladığınız anlamına gelir. Ancak eğitim aldığınız kurum MEB onaylı değilse kurs programını başarıyla tamamlasanız bile bale kursu sertifikası alabilmeniz mümkün değildir. Dolayısıyla bale kursu ararken seçeceğiniz kurumun MEB onaylı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. MEB onaylı olmayıp öyle olduğunu iddia eden kursların belgelerini ve eğitim planlarını görmeden asla kaydolmayın. 

Aldığınız Bale Eğitimi Programı MEB Müfredatına Uygun Mu? 

Sektörde MEB onaylı olmayıp ya da MEB onaylı olsa dahi müfredat ile paralel ilerlemeyen eğitim programları ile ilerleyen birçok bale kursu mevcuttur. Bu tür bir bale kursu sonucunda bale kursu sertifikası değil, yalnızca katılım sertifikası alabilirsiniz. Nitekim kurs programı sonunda bir sınava tabi tutulsanız bile göstereceğiniz başarının sertifikanızla doğrudan bir ilgisi yoktur.

Bale Akademi Başarılı Bale Eğitmenleri Yetiştiriyor!

3-4 yaş mini bale, 4-5 yaş bale hazırlık seviye, 6-12 yaş seviyeli bale temel eğitimi, 13-18 yaş ileri, konservatuvara hazırlık ve yetişkin bale gibi yaş gruplarının bale derslerini verebilmek ve kendinizi geliştirmek için bale kursu programlarımızdan yararlanarak bale kursu sertifikası sahibi olabilir, kariyerinizi şekillendirebilirsiniz.

Bale kursu sertifikası ne işe yarar diye merak edenlerin sorularına yanıt verdik. Bale kursu sertifikası ile bale eğitmeni olarak son derece eğlenceli ve aynı zamanda kariyer seçenekleri çoğaltılabilecek bir mesleğe adım atabilir, geleceğin başarılı bale dansçılarının sağlam temellerini siz atabilirsiniz! Bale Akademi sizi yetiştirsin siz de geleceğin mutlu bale dansçılarını yetiştirin! 

[widget-174]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80