Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Bale Eğitimlerine Giderken Çantada Neler Olmalı?

Çocuklarınızın Çantasına Neler Koymalısınız?

Bale eğitimi için heyecanlı çocuklarımızın hazırlıkları her zaman tam yapılmış ve onların bale kursu sırasında ihtiyaçlarını karşılayacak türden olmalıdır. Yetişkinler, çocuklarını bale kursuna hazırlamanın heyecanıyla bale çantasında ne olmalı, bale kursuna ne götürülür merak ederken; çocukları için bale kıyafeti seçmek amacıyla alışverişe çıkan ebeveynler de bale için ne alınır merak etmektedir.

Çocuklarınızı bale kursuna gönderirken yanlarında neler bulundurmalılar? Bale çantasında ne olmalı bilmek isteyenler için baleye giderken neler götürülür, çocuklarınıza en kaliteli bale deneyimini yaşatmanız için nasıl bir bale hazırlığı yapmalısınız anlattığımız yazımıza bir göz atın!

Minik Adımları Baleye Hazırlıyoruz!

Çocuklarınızın bale çantasında her durum için düşünülmüş onların bale eğitimi sırasında karşılaşabileceği zorlukların altından kalkabilecekleri malzemeler bulundurulması gerekiyor. Baleye giderken ne götürülür merak eden ebeveynler için bale çantası içinde ne bulundurulmalıdır aktaralım…

1. Yedek Kıyafet

Çocuklarınızın yanına mutlaka bale kıyafeti ve yedek kıyafetler koymalısınız. Yedek bale mayosu, yedek bale çorabı, yedek kilotlu çorap ya da yedek bale taytı çocuklarınızın kurs süresinde herhangi bir duruma hazırlıklı olmasını sağlayacaktır. 

Bale kursu için kullanacağınız kıyafetlerden kısaca bahsedersek;

  • Bale taytı
  • Bale mayosu
  • Bale ayakkabısı
  • Bale çorabı
  • Bale ayakkabısı

Tüm bu malzemeler ve kıyafet yedekleri ile çocuklarınız keyifli ve motivasyon dolu bir bale kursu süreci geçirebilir. Özellikle bale sırasında kulalnılabilecek tütüler, çocukları baleye daha motive etmektedir. Ancak eğitmenlerin, çocuklarınızın postürünü daha iyi görebilmeleri ve yanlışlarını düzeltebilmeleri için tütü ilk başlayan öğrencilerde tercih edilmez.

2. Yedek Çorap 

Yedek çorap ve tozluk, çocuklarınızın hem bale eğitimi sırasında hem de ısınma sürecinde onların rahatı ve bale eğitimlerinin devamı için önemlidir. Dolayısıyla bale çantasında ne olmalı sorusunun cevaplarından biri de yedek bale çorabıdır. 

3. Su Şişesi

Çocuklarınız bale kursu sırasında efor sarfeder ve susayabilirler. Bu nedenle çocuklarınızın yanında mutlaka onlara göre bir su şişesi bulundurmalısınız. 

4. Atıştırmalık

Bale kursları sırasında bazen çocuklarımızın kan şekeri düşebilir veya acıkabilirler. Bale kursu sırasında veriminin düşmemesi için yanına biraz atıştırmalık koymanızda fayda var. Bale kursuna giderken ne götürülür sorusunun cevabı yalnızca yedek kıyafetler ya da bale için gerekli olabilecek materyaller değildir. Aynı zamanda çocuklarınızın sağlığını da düşünmeli ve onların bale çantası içine basit atıştırmalıklar da koymalısınız. 

5. Havlu

Bale çantasında neler olmalı merak edenlerin unutmaması gereken bir diğer önemli malzemeden hemen bahsedelim. Çocuklarınız bale sırasında mutlaka terleyecektir. Terlerinin üstlerinde kurumaması ve temiz kıyafetlerini daha rahat giyebilmeleri için bale çantası içinde mutlaka bir adet havlu bulundurulmalıdır.

6. Bale Ayakkabısı 

Bale ayakkabısı bale kursu için oldukça önemlidir dolayısıyla baleye giderken ne götürülür merak edenlerin akıllarından çıkarmaması gereken bir materyaldir. Bale ayakkabısı ile çocuklarınız baleye daha motive hissedecek ve adımlarını baleye uygun atabilecek! Bu nedenle bale alışverişinde mutlaka bale ayakkabısı da bulunmalıdır.

Bale Akademi’de Her Şey Var!

Bale eğitimi almak çocuklarınız için oldukça keyifli bir süreçtir. Onların bu sürece karşı motive olması ve balenin disiplinli duruşunu yerine getirebilmeleri için gerekli olan kıyafetleri ve materyalleri ebeveynleri de baleye giderken ne götürülür sorusunu sorarak araştırır. Çocuklarınızın bale çantası içine koymanız gerekenlerden bahsettik, biraz da Bale Akademi’de çocuklarınız için ne bulacağınızdan bahsedelim!

Çocuklarınız için Bale Akademi hem kurumumuzun fiziksel yeterliliği hem de eğitim içeriklerinde kalite sunuyor. Ancak yalnızca bunlarla da bitmiyor. Çocuklarınızın en sağlıklı bale deneyimini yaşayabilmesi için bale çantası hazırlamak yeterli değil… onlara daima temiz sınıflar ve havadar bir atmosfer sunuyoruz. Uzman eğitimcilerden alacakları bale dersleri ile her biri bale yapmaktan keyif alacak! Çocuklarınız için aynı zamanda uygun yiyecek içecek servisi de sunuyor onların sağlığını önemsiyoruz! Haydi, bale çantasında ne olmalı diye daha fazla düşünmeyin; çocuklarınızı güvenle Bale eğitimi alabilecekleri Bale Akademi ile tanıştırın!

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80