Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuklar İçin Özel Bale Dersi

Özel Bale Eğitimleri Olur Mu?

Çocuğunun baleyi daha hızlı ve rahat öğrenmesini isteyen aileler genellikle özel bale derslerini seçmektedir. Çocuklar için özel bale dersleri sınıf ortamından uzak ve eğitmenle birebir alınan derslerdir. Bu derslerde öğrenci eğitmen ile birebir iletişim kurduğu için bale figürlerini daha kolay anlar ve öğrenir. Daha sessiz ve sakin çocuklar için özel bale eğitimleri baleyi kavrama ve kendini ifade edebilme anlamında uygun bir tercih olacaktır.

Çocuklar için özel bale dersleri her bale dersi için olduğu gibi eğitmen ile şekillenir. Bale eğitmeninin çocuklara özel bale dersi verebilecek yetkinlikte ve pedagojik bilgiye sahip bir eğitmen olması gerekmektedir. Çocuklar için özel bale dersi verebilecek eğitmenin çocuklarla da iyi iletişim kurabiliyor olması da en az deneyimi kadar önemli meseledir.

Çocuğunu bale eğitimine yazdırmak isteyen aileler çocuklar için özel bale dersi ile toplu bale dersleri arasında kararsız kalmaktadır. Peki çocuklar için özel bale dersleri ile toplu bale derslerinin farklarını hiç düşündünüz mü? Gelin,  bu sorunun yanıtını birlikte görelim…

Çocuklar İçin Özel Bale Dersleri ile Toplu Bale Dersleri Arasındaki Farklar

Çocuklar için özel bale eğitimleri hem fiziksel hem de zihinsel gelişim için oldukça önemlidir. Bale eğitimi alan çocuklar hayatının her alanında kullanabileceği becerilere sahip olur ve başarıyı garantiler. Fakat her bale eğitimi her çocuk için aynı şekilde faydalarını göstermez. Bazı çocuklar eğitmeni ile birebir aldığı dersten verim alırken bazı çocuklar toplu şekilde verilen bale derslerinden verim alır. Bu sebeple çocuklara özel bale dersleri ile toplu dersler arasında hem eğitim planı anlamında hem de öğrenci ilişkileri anlamında farklar bulunur. İşte çocuklar için özel bale dersleri ile toplu bale dersleri arasındaki farklar:

1. Çocuklar İçin Özel Bale Dersleri Eğitmen İle Birebir Yapılır

Çocuklar için özel bale dersleri adından da anlaşılacağı üzere eğitmen ile öğrencinin birebir yaptığı derslere denir. Toplu bale eğitimlerinden farklı olarak öğrenciye özel programın yapıldığı ve yeteneklerinin analiz edilerek yürütüldüğü eğitim programlarıdır.

2. Çocuklar İçin Özel Bale Dersi Eğitim Planları Öğrencinin İlerleme Şekline Göre Belirlenir

Çocuklara özel bale dersleri sınıfça alınan eğitimlerden farklı olarak belli bir programa bağlı olarak değil tamamen öğrencinin ilerleme gösterdiği şekilde planlanır. Öğrenci, çocuklar için özel bale dersleri ile her hafta kişisel dersler alarak yeteneklerini kolayca geliştirebilme ve kendini analiz edebilme fırsatı elde eder. Sınıfça alınan derslerde belli bir programa bağlı kalınması bazen öğrencinin yetişemeyecek olma kaygılarını tetikleyebilir fakat çocuklar için özel bale dersleri bu kaygıyı tamamen ortadan kaldırır.

3. Çocuklar İçin Özel Bale Dersleri Utangaç Çocukların Kendini Rahatça Yansıtabildiği Bir Alandır

Çocuklar için özel bale dersi özellikle kendini ifade etme konusunda rahat hissetmeyen ve sessiz çocuklar için oldukça uygun bir seçenektir. Öğrenci, çocuklar için özel bale dersleri ile eğitmeni ile kurduğu iletişimden başka bir uyaran ile karşılaşmadığı için dikkatini dağıtacak ve çekinmesine sebep olacak herhangi bir durum ile karşılaşmaz. Böylece kendini rahatça ifade edebilir ve aldığı çocuk bale dersi özel eğitimden oldukça fazla verim alır.

Çocuklar İçin Özel Bale Eğitimleri Bale Akademi’de!

Çocuğunuzun baleye ve dans dünyasına erken yaşta adım atmasına, yeteneklerini keşfedip geleceğini şekillendirmesine, kendisini bale ile ifade edebilmesine, müzik ve ritim duygusunun gelişmesine fırsat verin!

 Uluslararası standartlarda bale eğitimlerimiz ile Türkiye’nin en güncel çocuklar için özel bale kursu programlarıyla çocuğunuzun öğrenme hızına ve yeteneğine göre fark yaratan bale eğitimini alın!

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80