Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Herkes Bale Yapabilir Mi? – Bu Büyüye Siz De Katılın!

Bale Yapmak İçin Gerekenler Neler? – Herkes Bale Yapabilir Mi?

Bale, profesyonel seviyede oldukça zor bir dans olduğu için çoğu zaman bale yapmak veya bale kursu almak söz konusu olduğunda insanlar çekingen davranır. Uzun yıllardır dansla uğraşmayan ve baleye ilgi duymaya başlayan pek çok insan herkes bale yapabilir mi sorusunu kendisine en azından bir kere sorar.

Peki tarafsız bir gözle bakmak gerekirse gerçekten de herkes bale yapabilir mi? Bale yapmanın yaşı var mı? Bale yapmak için kaç kilo olmak gerekir? Aklınıza takılan tüm bu sorulara aşağıda yanıt vermeye çalıştık. Eğer siz de bale yapmak istiyor ancak kendinizden emin olamıyorsanız kesinlikle yazımıza göz atın!

Sağlık Sorunları Olmayan Herkes Bale Yapabilir!

Herkes bale yapabilir mi sorusuna doğrudan yanıt vermek gerekirse içtenlikle bale yapmaya engel bir sağlık sorunu bulunmayan herkesin bale yapabileceğini söyleyebiliriz. Ancak elbette burada profesyonel seviyede bale öğrenmeyi kastetmiyoruz. Profesyonel bir bale dansçısı olmak için küçük yaşlardan itibaren bale eğitimi almak ve seviye ilerledikçe zorlayıcı egzersizler yaparak gelişmek gerekir. Buna karşılık profesyonel bale sanatçısı olmayı düşünmediğiniz takdirde hiç düşünmeden bale kurslarına kaydolarak bale yapmaya başlayabilirsiniz.

Bale Yapmak İçin Kaç Kilo Olmak Gerekir? – Herkes Bale Yapabilir Mi?

Söz konusu profesyonel balerin veya balet olmak ise fit bir vücuda sahip olmak oldukça önemlidir. Balenin çoğunlukla parmak uçlarında yapılan bir dans olduğunu, bolca tek ayak üzerinde dönüş içerdiğini unutmamak gerekir. Bu nedenle profesyonel bir bale dansçısı için belirli bir kilo şartı olmamakla birlikte ideal kiloda olması gerekir.

Herkes bale yapabilir mi sorusuna yanıt verirken yalnızca profesyonel olma hedefi taşıyanlar açısından bakılamaz. Hobi düzeyinde bale yapmak için gerekenler arasında kilo bir sorun değildir. Nitekim bale kursu sırasında beslenme programınıza dikkat etmeye başlayacağınız ve bale egzersizleri de fazla kilolardan kurtulmanın iyi bir yolu olduğu için aksine bale yapmak fit bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır.

Yetişkinler Bale Yapabilir Mi? – Bale Yapmanın Yaşı Var Mı?

Profesyonel düzeyde bale yapmak için en uygun yaş uzun bir eğitim aralığını kapsar. Profesyonel balet ve balerinlerin büyük çoğunluğu okul öncesi dönemden itibaren bale eğitimi almaya başlayan isimlerdir. Bu nedenle profesyonel anlamda bale yapmanın yaşı olmasa da baleye başlamanın bir yaşı olduğunu söyleyebiliriz. Çok geç başlamak ciddi bir dezavantajdır.

Ancak hobi düzeyinde yetişkinler bale yapabilir mi sorusunu ele aldığımızda bu soruya rahatlıkla olumlu yanıt verebiliriz. Bale yapmak için herhangi bir yaş sınırından söz etmek mümkün değildir. Tüm yetişkinler kendi seviyelerine ve becerilerine uygun olarak bale kursu alabilir ve bale yapmaya başlayabilir.

Bale Akademi’de İhtiyaçlarınıza Göre Hazırlanan Eğitimler Sizi Bekliyor!

Herkes bale yapabilir mi sorusunun aklınızı daha fazla kurcalamasına gerek yok! Eğer bale yapmaya ilgi duyuyor ve bale kursu alarak dünyanın en zarif dansının inceliklerini öğrenmek istiyorsanız sorularla daha fazla vakit kaybetmeyin, Bale Akademi ile tanışarak hemen bale yapmaya başlayın!

Bale Akademi olarak çocuk ve yetişkin bale kurslarımızda öğrencilerimize gelişim düzeylerine ve ihtiyaçlarına uygun programlar hazırlıyor, kurs süresince gelişimlerini yakından takip ederek yeni içerikler, ders planları ve etkinliklerle zengin bir bale eğitimi almalarını sağlıyoruz.

[widget-174]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80