Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Yetişkin Bale Eğitimlerine Giderken Çantanızda Neler Olmalı?

En İyi Bale Deneyimi İçin Çantanızda Neler Bulundurmalısınız?

En zarif danslardan biri olan bale, birçok yetişkinin ilgisini çekiyor. Bale kursuna gitmek isteyen birçok yetişkin de bale için ne alınır ya da baleye giderken ne götürülür merak ediyor. Baleye giderken iyi bir bale süreci yaşamanızı sağlayacak ve size kolaylıklar sunacak ekipman, kıyafet ve malzemeler bulunuyor.

Bale için ne alınır, bale çantasında ne olmalı konularını irdelediğimiz bu yazımızda baleye giderken ne götürülür merak edenler için rehber niteliğinde bir liste hazırladık. Eğer siz de bale çantasında neler olmalı bilmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin!

1. Yedekler

Bale çantasında ne olmalı sorunun en önemli cevaplarından biri olarak sizlere her zaman bir yedek bulundurmanız gerektiğini söyleyebiliriz ve bu yedekleri kullandığınızda mutlaka yerine yenisini koymalısınız. Bale çoraplarınızın kirlendiği ya da bale mayonuzu unuttuğunuz bir zamanda bale çantası içinde her zaman hazır bulunan yedek bale mayosu ve bale çorabı sizlerin ve dersinizin kurtarıcısı olacaktır.

  • Yedek Bale Çorabı
  • Yedek Bale Mayosu

Çantanıza koyduğunuz ve her zaman hazır bulunabilecek yedek kıyafetler her zaman derslerinize hazır bulunmanızı ve böylece gitmek için hazırlanırken vakit kaybetmemenize yarar sağlar. Tercihe göre bale taytı, bale elbisesi gibi kendinize ve kursa uygun şekilde bale çantası içini doldurabilirsiniz.

2. Bale Patiği

Bale çantasında ne olmalı merak edenler için olmazsa olmazlardan birini söyleyelim: bale patiği. Çorabınızla aynı renk bir bale patiği, bale kursunuz için oldukça önemli. Yanınızda bir bale patiği bulundurmanız sizin için işinizi kolaylaştıracak bir materyalden ziyade sizin için bir gerekliliktir.

3. Kullanışlı Saç Aksesuarları

Tel toka, lastik tokalar, firkete gibi bale kursu sırasında saçlarınızı olması gerektiği gibi toplamanızı sağlayacak saç aksesuarlarını mutlaka bale çantası içinde bulundurmalısınız. Bale sırasında saçlarınız iyice toplanmış ve düzgün olmalıdır. Bu nedenle bale çantasında ne olmalı sorusuna bir cevap olarak kullanabileceğiniz tokaları söyleyebiliriz.

4. Su Şişesi ve Atıştırmalık

Bale kursları genellikle su içmenize yalnızca düzenli aralıklarla izin verir. Bale sınıfında bulunan su sebili her zaman herkese yetmeyebilir ya da bardaklar tükenmiş olabilir. Bu nedenle bale çantasında olması gerekenler arasında her zaman uygun, kullanışlı ve taşınabilir bir su şişesi bulundurmak kısa su molalarında sizin işinizi görecektir.

Aynı zamanda, kan şekerinizin düşmesi durumunda kendinize ufak bir atıştırmalık almanız gerekir. Baleden verim almanız için ve sağlığınız için mutlaka böyle durumlara hazırlıklı olmalısınız.

5. Havlu

Bale çantasında olması gerekenler arasında küçük ve kullanışlı bir ter havlusu bulunmaktadır. Bale her ne kadar zarif bir dans türü olarak bilinse ve dışardan öyle görünse bile zor hareketleri ve bedeninizi yoracak esneme hareketleri ile oldukça terleyebilirsiniz. Bu nedenle zor durumda kalmamak için baleye giderken ne alınır sorusunun bir cevabı da havludur.

6. Mini İlkyardım Kiti

Bale kursu sırasında herhangi bir yaralanma olma ihtimaline karşın yanınızda bir ilkyardım kiti bulunmalı. Yara bandı ve krem, tırnaklarınızın size sorun çıkarmaması için minik bir tırnak makası ya da dans sırasında pointlerinizin sökülen kurdelelerini dikmek için pembe bir iplik ve ufak bir iğne bulundurmalısınız.

7. Pofuduk Çorap

Bale çantası içinde ısınırken kullanacağınız, bileklerinize kadar olan bir pofuduk çorap bulundurmalısınız. Bale patiğinizin üzerine geçireceğiniz pofuduk çoraplar ısınma egzersizleri sırasında sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Bale Tutkunuzu Daha Fazla Ertelemeyin!

Bal çantasında ne olmalı, baleye giderken ne alınır sorularından yola çıkarak bale çantasında olması gerekenler hakkında baleyi merak eden ve bale kursları arayışında olan sizleri bilgilendirmek istedik. Baleyi seviyor olabilirsiniz, bale öğrenmek sizin için bir tutku haline gelmiş olabilir bu nedenle daha fazla vakit kaybetmeden kendinize bir bale çantası hazırlayın ve hemen bir bale kursu ile dans etmeye başlayın!

Bale Akademi olarak baleyi merak eden ve bale tutkusuna kayıtsız kalamayan her yaştan öğrencimizin ihtiyaçlarına cevap veriyor ve onlara en kapsamlı bale eğitimlerini sunuyoruz. Avrupa standartlarında uygulamalı bale eğitmilerimizi uzman eğitmenlerimizin deneyimleri ile öğrencilerimize aktarıyor ve Bale Akademi olarak her sene başarılı öğrenciler mezun ediyoruz! Eğer siz de bale yapmak istiyorsanız gelin, sizin için en uygun bale eğitimi programına birlikte karar verelim…

[widget-173]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80