Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bale Ürünleri ve Fiyatları Nelerdir?

Balerinlere Tütü Baletlere Mayo… Tüm Bale Ürünleri Burada!

Bale ürünleri, dansçıların performanslarını destekleyen ve onlara özgünlük kazandıran unsurlardır. Her yaşa uygun bale ürünleri bulunabileceği gibi özel tasarım bale malzemeleri ve balerin/balet aksesuarları da üretilir. Bale ürünleri ve fiyatları, kullanılan malzemeye, bale ekipmanlarının çeşidine, bale ürünlerinin kalitesine göre değişiklik gösterebilir. 

Ayrıca kimi bale kursları özel tasarım bale ürünlerine ihtiyaç duyar. Bu durumda da bale ürünleri ve fiyatları daha farklı şekilde hesaplanır. Dilerseniz ilk olarak bale ürünlerini görelim, ardından da bale malzemeleri için ne kadarlık bir bütçe ayıracağınızı konuşalım…

Bale Ekipmanları Neler?

Bale ekipmanları, dansçıların performanslarını destekleyen ve bale pratiği için gereken malzemeleri içerir. İşte bale ekipmanlarından bazıları:

 • Bale Ayakkabıları: Bale için tasarlanmış özel ayakkabılar, olmazsa olmaz bale aksesuarlarındandır. Sert uçlu ayakkabılar (pointe shoes) balerinlerin performanslarında kullanılırken, yumuşak ayakkabılar (soft shoes) daha genel bale egzersizleri için tercih edilir.
 • Tütüler: Balerinlerin en çok önem verdiği bale ürünlerinden biri olan tütüler, genellikle balerinler tarafından performans sırasında giyilir. Çeşitli modelleri bulunur ve dansın gerekliliklerine göre farklı katmanlarda olabilirler.
 • Bale Çorapları: İnce, elastik ve genellikle ayakları desteklemek için kullanılan çoraplar, bale ürünleri içinde önemli bir yere sahiptir. Dansçıların ayaklarının şeklini ve hareketini vurgulamak için tercih edilir.
 • Kuşaklar: Bale egzersizleri sırasında kullanılan ve dansçıların belini destekleyen kuşaklar. Genellikle belirli pozisyonları ve duruşu korumak için kullanılan bale ekipmanlarıdır. 
 • Kostümler: Bale performansları için özel olarak tasarlanmış kostümler de önemli bale ürünlerindendir. Farklı karakterlerin ve temaların gerekliliklerine göre tasarlanırlar ve performansın atmosferini yansıtmak amacıyla özenle seçilirler.
 • Isınma Hırkaları: Bale egzersizleri öncesinde kullanılan hafif ve rahat hırkalar, en önemli bale kıyafetlerindendir. Dansçıların vücutlarını ısıtmak ve esnetmek için tercih edilirler.
 • Saç Aksesuarları: Performans sırasında saçların düzenli ve sabit kalmasını sağlayan tokalar, taçlar veya saç bantları gibi aksesuarlar da bale ekipmanlarındandır. 
 • Diğer Aksesuarlar: El ve bacak aksesuarları, bale çantaları, pedler ve diğer destekleyici ekipmanlar da dansçıların performanslarını tamamlamak için kullanılır.

Bale Ürünleri ve Fiyatları Neye Göre Değişir?

Her biri dansçının teknik becerilerini ve estetik ifadesini destekleyen bale ürünlerinin fiyatları da elbette önemli bir konu. Bu noktada bale kıyafetleri fiyatlarını araştırırken daha bilinçli olmanız açısından sizlere nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

 • Malzeme Kalitesi: Kullanılan malzemenin kalitesi, bale ürünleri ve fiyatlarını önemli ölçüde etkiler. Özel tasarım kıyafetlerde, daha kaliteli ve özel kumaşlar veya malzemeler kullanıldığında fiyatlar genellikle artar.
 • Marka Prestiji: Belirli markaların ürünleri genellikle diğerlerine göre daha yüksek fiyatlarla satılır. Bu markaların bale ürünleri genellikle daha uzun süre dayanıklı olabilir veya özel tasarım ve detaylara sahip olabilir.
 • Özel Tasarım ve İşçilik: Özel olarak tasarlanmış veya el işçiliği gerektiren bale malzemeleri genellikle daha yüksek fiyatlarla satılır. Özellikle özel dikim veya detaylı işlem gerektiren bale ürünleri ve fiyatları daha yüksek olabilir.
 • Ürünün Özelliği ve Karmaşıklığı: Ürünün özellikleri, karmaşıklığı ve detayları da bale malzemeleri fiyatlarını etkiler. Özellikle özel tasarım, ekstra detaylar veya özelleştirilmiş ürünler genellikle daha yüksek fiyatlarla satılır.
 • Üretim Süreci: Ürünün üretim süreci ve kullanılan teknikler de bale ürünleri ve fiyatlarını etkileyebilir. El işçiliği gerektiren veya özel üretim teknikleriyle yapılan ürünler genellikle daha maliyetli olabilir.

Şimdi bir de bale ürünleri ve fiyatlarının ortalamasından bahsedelim. Ortalama olarak bale mayosu için 300 ila 750 TL, bale çorapları için 150 ila 400 TL, bale ayakkabısı için 200 ila 700 TL, bale tütüsü için 200 ila 600 TL aralığında bir bütçe ayırmanız yeterli olacaktır. Tabii özel tasarım bale kıyafetlerinin fiyatları daha yüksek olabilir. 

Rahatlık İçin En İyi Bale Malzemelerini Tercih Edin!

Bale ürünlerini ve fiyatlarını aktardık. Sizlere tavsiyemiz bale malzemelerinin en ucuz olduğu yerleri, internette bale kıyafeti satan yerleri ve kalitesiz tasarımları tercih etmemeniz. Çocuğunuzun sağlığından ödün vermeden, kolayca kullanabileceği kaliteli bale ekipmanları için bizleri arayabilirsiniz. Bale Akademi olarak baledeki 15 yıllık tecrübemizde kullandığımız 1. kalite bale ürünlerinin de payı var. 

Çünkü önceliğimiz çocukların güvenle kullanabileceği, ailelerin de mutlu olacağı kaliteli, estetik, sağlığa uygun ve esnek bale malzemeleri tedarik etmek…

[widget-169]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80