Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Modern Bale Nasıl Yapılır? Çağdaş Balenin Temel Teknikleri Nelerdir?

Modern Bale Kursu ile Hayallerinizi Gerçekleştirin!

Günümüzde hangi dans türünde uzmanlaşmak isterseniz isteyin, her dansın temelinde bale hareketleri bulunur. Bu yüzden başarılı bir dansçı olmak için mutlaka bir bale kursunda eğitim almak, bale ruhunu tatmak gerekir. Odak noktanız bale olmasa bile, bale kursları ile teknik detayları öğrenmek, tıpkı destekleyici bir vitamin almak gibidir. 

İsterseniz hip-hop isterseniz salsa isterseniz de rock and roll yapın, eğer balenin doğasına hakim değilseniz kendinizi tam anlamıyla başarılı hissetmeyebilirsiniz. Bu noktada, hareketli dans türlerine daha yakın olan modern baleyi tercih edebilir, temelinizi modern bale dersleriyle atabilirsiniz. Peki, modern bale nasıl yapılır, klasik bale eğitimi alan biri çağdaş bale okulunda başarılı olabilir mi? Gelin, birlikte bakalım!

Neden Modern Bale Eğitimi Almalısınız?

Modern bale, klasik bale eğitimi alan bir bale sanatçısı için ilk planda zor olabilir. Ancak modern bale derslerinin katacağı çeşitlilik, klasik baledeki başarınızı da artıracaktır. Modern balenin baş döndürücü figürleri, kendinizi müzikle ve dansla ifade etmenizi kolaylaştıracaktır. Çağdaş bale okulunda öğretilen modern bale, tamamen kendini ifade etme, hikaye anlatma ve özgür olmayla ilgilidir. Yani klasik baledeki katı kurallar ve ilkeler, modern balede daha esnektir. Dolayısıyla baleyle ve dansla daha derin bir bağ kurmak için ilk planda modern bale eğitimi alınması daha doğrudur.

Modern Bale Nasıl Yapılır?

Modern bale, klasik baleye nazaran daha çok tercih edilmektedir. Bunun sebebi, danstaki özgür ruhun, karşı tarafa yansıtılmasıdır. Modern balede dans ederken estetik açıdan hoş şekiller oluşturulmakta, vücudun her noktası ile farklı bir mesaj sunulmaktadır. Modern balede sıra dışı düşünme, farklı olanı yansıtma ve özgünlük, seyirciye aktarılmaktadır. Gelelim modern bale nasıl yapılır sorusuna. 

Modern bale derslerinde zarafetle dans edilir. Duygusal yoğunluğu en iyi şekilde aktarabilmek için beyin ve kaslar arasında bağlantı kurulur. Çağdaş balenin püf noktası, esnekliktir. Vücudunuzun esnekliğini ne kadar çok artırırsanız çağdaş bale okulunda o kadar başarıya ulaşırsınız. Buna ek olarak modern bale derslerinde yalnızca bedenle değil, yüzle de hikaye anlatılır. Yani çağdaş bale yaparken gözler ve çene ile harekete duygusal bir anlam katılır. Modern bale nasıl yapılır diye merak edenler için bir diğer püf nokta ise hareketlerin hızıdır. Modern bale kursunda özgürlük duygusuyla yavaş ya da dirençle hızlı bir şekilde hareket edilir. Burada temel hedef, özgür olmaktır.

Bale Kurslarında Başarılı Olmak İçin İpuçları

Modern bale nasıl yapılır diye araştırıyor ve çağdaş balede başarılı olmak için püf noktalar öğrenmek istiyorsanız sizler için paylaşacağımız bu önerilere kulak verebilirsiniz. Modern bale kursunda her harekette ustalaşmak, sizi çok profesyonel gösterir. Dolayısıyla bale kursu eğitmenlerinin öğrettiklerini dikkatlice dinlemek önemlidir.

  • Yerden kalkış hareketi yapacaksanız vücudunuzun geri kalanının da rahat bir şekilde kalkması için ellerinizi kullanın.

  • Zıplarken ayaklarınızın üzerine inmek yerine parmak uçlarınızın üzerine inip şok etkisini engelleyin.

  • Her güne esneyerek ve gerinerek başlayın, bu sizin bale kurslarında daha iyi performans göstermenizi sağlar.

  • Modern bale yaparken dönme hareketinde destek bacağınızı düz tutun.

  • Akışkan ve etkileyici hareketler üzerinde çalışın. 

Bale Kursu Arıyorsanız Doğru Adrestesiniz!

Modern bale üzerine eğitim almak ve modern dans ile baleyi buluşturmak istiyorsanız Türkiye’nin bale konusundaki en iyi ve en iddialı okullarından biri olan Bale Akademi’ye gelin. Bale Akademi’nin çağdaş bale konusunda uzman eğitmenlerinden, dansın tüm püf noktalarını öğrenin.

Hareket kabiliyetinizi artırabileceğiniz, daha sağlıklı bir yaşam formunu benimseyeceğiniz ve kendi tarzınızı bulabileceğiniz modern bale dersleri ile ileri düzeyde bir dansçı olun. Baleye yeni başlayacaksanız da adımınızı sağlam temeller üzerine atın!

[widget-174]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80