Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Balerin Olmak Zor Mu?

Balerin Olmanın Zorlukları

Bir kuğu gibi süzülmenin zor yanları olabileceğini hiç düşündünüz mü? Dışarıdan çok kolaymış gibi görünen her figürün altında uzun çalışma saatleri, efor ve emek yatıyor. Bale yapan her insanın bildiği bu durum, bale eğitimi almak isteyen insanların da balerin olmak zor mu? Şeklinde sorduğu ve baleye başlamadan önce araştırdığı bir mesele oluyor. 

Bale eğitimi alan insanlar daha sağlıklı ve düzenli hayat sürerek fiziksel ve zihinsel gelişimlerine destek olurlar. Erken yaşlarda bale eğitimi alanlar ilerleyen dönemlerde baleyi profesyonel anlamda yapmaya başlarlar öte yandan yetişkinler ise baleyi hem hobi olarak hem de fiziksel sağlıklarını desteklemek için yaparlar. 

Çocuklarını baleye yönlendirmek isteyen aileler ya da bale yapmak isteyen yetişkinler balerin olmak zor mu? Sorusuyla zihinlerini meşgul ederler. Bu merak edilen konunun herkes için cevapları farklıdır. Gelin yazımızın devamında balerin olmak zor mu sorusunun yanıtları nelermiş hep birlikte görelim.

1. Eğitmenlerin Tecrübesizliği İle Sakatlanmaların Yaşanması

Bale bedensel farkındalık oluşturur,  eklem kabiliyetlerini artırır, kas ve kemik gelişimini destekler. Fakat tüm bunlar hareketlerin doğru yapılması ve eğitmenlerin anatomi bilgisine sahip olması ile doğru orantılıdır. Eğitmenlerin tecrübesini önemsemeyen ve bale ile pek alakası olmayan kişilerle çalışan bale kursları, balerinlerin sakatlanmalarına sebep olarak fiziksel sağlıklarını olumsuz yönde etkiler. İşte tam bu noktada balerin olmanın zorlukları konusunun cevaplarından birini öğrenmiş oluyoruz.  Balerinler tecrübesiz eğitmenler ile karşılaşır ve bu kişilerden bale eğitimi alırlarsa fiziksel sağlıklarını tehlikeye atmış olurlar.

2. Kalabalık Sınıf Mevcudu İçinde Serbestçe Hareket Edememe

Bale eğitimi veren bazı kurslar, sınıfları öğrenci sayısına göre ayarlamayıp mevcudu kalabalık tutuyor. Bu durum da öğrencilerin esneme, zıplama, dönüş hareketlerini yaparken zorlanmasına ve birbirlerinin alanlarını sınırlamasına yol açıyor. Bu noktada balerin olmak zor mu sorusuna yanıt olarak verilebilecek cevaplardan biri de hareket alanının sınıf mevcudu sebebiyle kısıtlanması oluyor. Yanlış kurs seçimleri ile beden ve alan farkındalığı oluşmamış balerinler bale eğitimini kusursuz bir şekilde tamamlayamıyorlar. Bu yüzden geçirdikleri vakit ve verdikleri emek balede ilerlemeleri için yeterli olmuyor.

3.Bale Eğitimi Veren Kurumun Deneyimsiz Olması

Bir bale kursunun sınıfların konforu, eğitmenlerin deneyimi, MEB onaylı olması gibi özelliklerde olması balerinlerin işini kolaylaştırır. Başarılı bir bale eğitimi için olmazsa olmaz kriterleri karşılayamayan kurumlarda eğitim alan balerinler kendilerini geliştirme konusunda büyük zorluk yaşarlar.  Balerin olmak zor mu sorusunun yanıtı olarak balerin olmayı zorlaştıran meselenin doğru eğitim veren bir bale kursu bulmak olduğunu söylemek mümkün. 

Balerin Olmak Zor Değil, Doğru Kurs İle Yeteneğinizi Keşfedin!

Bale Akademi ailesi olarak 15 yıllık deneyimimizle sizlere Avrupa standartlarında bir bale eğitimi fırsatı sunuyoruz. Türkiye’nin en iyi bale kursu ile bale kariyerinize güçlü bir başlangıç yapmak ve ister profesyonel ister amatör olarak bale yapmak için bizimle iletişime geçebilir, bale eğitimi programlarımız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

Bale kursu programlarımızı başarıyla tamamlayan balerinlerimize MEB onaylı bale eğitimi sertifikası veriyor, ayrıca kariyer danışmanlığı hizmetlerimizle geleceğinizi planlamanıza yardımcı oluyoruz. Dünyanın en iyi bale kursları ve eğitim programlarını göz önüne alarak hazırladığımız hem eğlenceli hem de öğretici derslerimizden yararlanmak için hemen harekete geçin!

[widget-169]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80