Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kreş Mi Kurs Mu? Hangisi Çocuğunuz İçin Daha Faydalı?

Çalışma Hayatına Dönerken Gözünüz Arkada Kalmasın!

Aylardır beklediğiniz bebeğiniz dünyaya geldi ve 3-4 yaşlarına kadar ebeveynleri olarak yanından ayrılmamayı başardınız. Ancak bundan sonra hem anne hem de babanın gerek kariyer gerekse ekonomik nedenlerle çocuğundan ayrılması gerekebiliyor. Peki siz yanından ayrıldıktan sonra çocuğunuz için kreş mi kurs mu bakıcı mı hangi seçenek daha iyi? Gelişimi ve mutluluğu için hangisi daha faydalı?

Araştırmalar gösteriyor ki doğumdan sonra iş hayatına babalar hemen dönerken annelerin dönmesi en az 1, ortalama ise 3 yılı buluyor. Aşağıda sizin için kreş faydalı mı, 3 yaş çocuk kursları çocuk gelişimi açısından neler vadediyor gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Kariyerinize devam ederken gözünüzün arkada kalmaması için yazımızı inceleyebilirsiniz…

Çocuk Gelişimi Açısından Kreşin Faydaları – Kreş Faydalı Mı?

Özellikle 0-3 yaş çocuklar söz konusu olduğunda kariyerlerine devam etmeyi planlayan anne babaların en büyük ikilemlerinden biri kreş mi bakıcı mı ikilemidir. Bakıcıya artı olarak kreşler çocukların sosyalleşme, iletişim ve duygusal gelişimleri açısından da büyük katkı sağlar. Kendi yaşıtlarıyla daha fazla birlikte vakit geçiren çocuklar, oldukça erken dönemlerde birlikte oyun oynama, paylaşma, iş birliği ve uyum gibi erdemlerle tanışma fırsatı yakalar ve bu sonraki gelişim dönemleri için son derece önemlidir.

Ancak çocukların yaşı ilerledikçe kreş mi bakıcı mı sorusunun yerini kreş mi kurs mu sorusu almaya başlar. Çünkü her ne kadar sosyalleşme, paylaşım, iletişim gibi kreşin faydaları hakkında önemli noktalardan bahsedebilsek de çocukların hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak üzere çocuk kursları çok daha avantajlı gözükmektedir. Peki gerçekten de öyle mi?

Çocuk Kursları Oyun, Sosyalleşme ve Öğrenmeyi Bir Araya Getiriyor!

Kreşin önemi inkar edilemez olsa bile çocuk kursu programları kreşin yararları ile kıyaslandığında çok yönlülüğüyle öne çıkar. Çocuk kursları tıpkı kreşler gibi aynı yaş grubu çocukların bir arada vakit geçirmesine, oyunlar oynamasına imkan sağlar ve bunun yanında birlikte üretim yapmaları için de onları teşvik eder. Özellikle söz konusu çocuk bale kursu, dans kursu, müzik kursu gibi sanatsal aktivitelere yönelik çocuk kursları olduğunda küçük yaşlardan itibaren sanatla ve sanatsal üretimle iç içe büyüyen çocukların esnek ve eleştirel düşünmeye çok daha açık olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ayrıca çocuk kursları kreşin yararları ve önemine ek olarak çocuğun okul ortamına erken yaşlarda alışması açısından da son derece faydalıdır. Öğrenmeyle oyunu bir araya getiren çocuk kursları ile küçük yaşlardan itibaren tanışan çocuklar gelecek yıllarda okul ortamına çok daha hızlı alışmakta hem öğretmenleri hem de sınıf arkadaşlarıyla çok daha başarılı bir şekilde iletişim kurmaktadır.

En Verimli Çağlarını Doğru Değerlendiriyoruz!

Siz de çocuğunuzun gelişiminde kreş mi kurs mu hangisi daha faydalı olur diye kararsız mı kaldınız? Yukarıda sizler için hem çocuk kursları hem de kreşin faydaları hakkında bilgi verdik. Eğer daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız neden eğitim danışmanlarımızla görüşmüyorsunuz?

Akademi’de eğitimlerimizi çocuklarınızın seviyesine, gelişim hızına ve ihtiyaçlarına göre planlıyor, yalnızca çocuk bale kursu değil; müzik, yaratıcı drama, resim ve birçok alanda verdiğimiz çocuk kursları ile erken yaşta sanatın büyülü dünyasına adım atmalarını sağlıyoruz. Siz de Akademi ailesinin bir parçası olun, geleceği sanatla inşa edelim…

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80