Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bale Bölümü Olan Üniversiteler Hangileri?

Bale Eğitimi Almak İsteyenler Hangi Üniversiteleri Tercih Etmeli?

Üniversitede bale bölümünde mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse üniversite sınavında en az kaç puan yapmanız gerektiğini ve yetenek sınavlarının tarihlerini öğrenmek için bale bölümü olan üniversiteleri araştırmanız gerekir. Konservatuar bale bölümü bulunan her üniversite, yetenek sınavları için aynı aralıkta, farklı tarihler açıklamaktadır.

Buna ek olarak bale bölümü olan üniversiteler, her yıl taban ve tavan puanlarını belirlemekte ve yeni öğrenciler için eğitim programlarının detayını belirlemektedir. Şimdi dilerseniz üniversitede bale bölümü okumak isteyen sanatseverler için bale bölümü olan üniversitelere göz atalım.

Bale Bölümü Olan Üniversiteler – En İyi Eğitimi Alın!

Bale kurslarında dersler aldınız, yeteneklerinizi geliştirdiniz ve üniversite sınavına en iyi şekilde hazırlandınız. Şimdi ise sıra, bale bölümü olan üniversiteleri araştırmakta. Türkiye genelinde pek çok üniversitede bala anasanat dalı mevcut. En çok tercih edilen ve herkesin hayallerini süsleyen Mimar Sinan bale bölümü, Akdeniz Üniversitesi bale bölümü ve Hacettepe bale bölümünün dışında konservatuar bale bölümü olan diğer üniversiteler şu şekildedir; 

  • İstanbul Üniversitesi Bale Bölümü

  • Dokuz Eylül Üniversitesi Bale Bölümü

  • Çukurova Üniversitesi Bale Bölümü

  • Mersin Üniversitesi Bale Bölümü

  • On Dokuz Mayıs Üniversitesi Bale Bölümü

Konservatuar Bale Bölümünde Hangi Dersler İşlenir?

Üniversitelerin konservatuar bale bölümünde vücudun esnekliğinin ve koordinasyonunun artırılması amaçlanmaktadır. Üniversitede bale bölümünde okuyan öğrenciler; bale hareket kavramları, duruş ve postür çalışmaları, parmak ve el egzerizleri, point ve flex, ayak pozisyonları, esneme hareketleri, pozisyon çalışmaları, serbest dans, müzik ve ritim bilgisi, doğaçlama, solfej ve alan kullanımı gibi konularda beceriler kazandıracak dersler işlenmektedir.

Bale Bölümü Olan Üniversitelere Nasıl Hazırlanılır?

Bale anasanat dalı bulunan üniversitelerden birinde okumak istiyorsanız ilk olarak üniversite sınavında, üniversiteler tarafından belirlenen taban puanları karşılayacak kadar puan kazanmanız gerekmektedir. Ardından Hacettepe bale bölümü ya da Mimar Sinan bale bölümü gibi okumayı hayal ettiğiniz okulların yetenek sınavlarında başarılı olmanız ve bu okullarda eğitim almaya hak kazanmanız gerekmektedir. Bu noktada, gelecek yaşamınız için atacağınız en güzel adım, bale bölümü olan üniversitelere en iyi şekilde hazırlanmaktır. Güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kurslarına katılarak yetenek sınavlarında başarılı olmanız ve rakiplerinizi geride bırakmanız mümkündür.

Sahne Sanatları Bölümünü Kazanmak İçin Düzenli Çalışmalısınız!

Bale anasanat dalındaki eğitmenlerin her biri bale ve dans konusunda uzman kişilerdir. Yıllarını baleye adamış bu ustalardan eğitim almak istiyorsanız sahne sanatları bölümü olan üniversitelere en iyi şekilde hazırlanmalısınız. Bu noktada güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursundan destek alabilir, akademik başarınızın temellerini erkenden atabilirsiniz.

Yetenek sınavlarında, pek çok kişiyle rekabet edeceğinizi unutmayın. Bale konusunda ne kadar uzman olur, ne kadar fazla yeteneğe sahip olursanız o kadar çok kişiyi de geride bırakabilirsiniz. Siz de bale bölümü olan üniversitelere hazırlanıyorsanız Bale Akademi’nin güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursuna katılabilirsiniz!

[widget-169]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80