Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Bale Kursu Sonrasında Ne Yapılır?

Bale Yolculuğunda Çocuklarınızı Hangi İmkanlar Bekliyor?

Çocuklarını küçük yaşlardan itibaren bale kursları ile yetiştiren ebeveynler onlar için başarılı bir gelecek de hayal eder. Dolayısıyla onlar için en önemli ve merak edilen konuların başında bale kursu sonrası ne yapılır sorusu gelmektedir. Çocuklarının başarılı bir meslek sahibi olmasını isteyen ailelerden bazıları, çocuklarının bale gibi hobiler ile ilgilenerek okul başarısından ve dolayısıyla kariyer fırsatlarından uzaklaşacağını düşünürler. Ancak bu inanış yanlıştır çünkü bale eğitiminden sonra çocuklarınızın karşısına birbirinden güzel birçok kariyer imkanı çıkmaktadır. 

Profesyonel bir bale kariyeri isteyen çocuklarınız bale kursu programlarında ders almaya başladıktan sonra kendini geliştirecek ve uzun ancak keyifli bir yolculuğun ardından sizin de istediğiniz başarılı bir kariyere adım atabilecektir. Ebeveynlerin bale kursları hakkında en çok merak ettiği sorulardan biri olan bale kursu sonrası hangi meslekler yapılabilir sorusunu bu yazımızda cevaplandırdık. 

Eğer siz de bale kursu sonrası ne olunur merak ediyor ve bale kursu sonrası ne yapılır bilmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin!

Çocuk Bale Eğitiminin Sunduğu Kariyer Fırsatları

Çocuklar için bale kursları onlara küçük yaşlardan itibaren bedenlerini ve zihinlerini geliştirebilecekleri bir alan yaratırken aynı zamanda sosyalleşerek daha aktif bireyler olmalarına imkan sağlar. Ancak, bale kursları çocuklarınıza yalnızca bu alanlarda faydalar sunmaz; onları başarılı bir geleceğe hazırlayarak ismi duyulan balerin ve baletler olmalarını ve belki de akademisyen olmalarını da sağlayabilir. 

Çocuklar için bale kursu sonrası ne yapılır, bale eğitiminden sonra çocuklarınızın seçebileceği meslek dalları nelerdir gelin biraz daha yakından inceleyelim.

Bale Eğitmenliği 

Uzun yıllar bale eğitimi almış ve bale alanında profesyonelleşmek isteyen, geleceğin balet ve balerinlerini yetiştirmeyi amaçlayan çocukların karşısına çıkan bir kariyer imkanı olarak bale eğitmenliği bulunuyor. Bale eğitmeni olmak isteyen çocuklar ilk olarak bale eğitimlerini başarıyla tamamlıyor ve eğitmenlik sertifika programlarına katılıyor. Bale eğitmenliği sertifika sınavlarında başarılı olan genç bale eğitmeni adayları daha sonrasında istedikleri herhangi bir dans kursunda bale eğitmenliği yapabiliyorlar. 

Uluslararası Bale Gruplarına Katılma İmkanı

Balerin olmak için uzun yıllar bale eğitimi alan çocukların hayalleri en güzel şekilde gerçek olabilir. Genel yargının aksine, balerin ve balet olmanın iş imkanı oldukça fazla. Çok çalışma ve pratik gerektirse de kendilerini geliştirebilen genç yetenekler ve profesyonel dansçı olmak isteyen çocuklar ünlü bale gruplarına balerin ve balet olmak için başvurabilirler. 

Başvurular sırasında balerin ve balet olmak isteyen çocukları zorlu sınavlar beklemektedir. Bu aşamalardan başarıyla geçen çocuklar ardından uluslararası gösterilere katılan bale gruplarında balerin ve balet olarak görev alabilir, sahneye çıkabilirler. 

Yoga Eğitmenliği 

Yoga eğitmenliği, bale kursu sonrası yapılabilecek bir diğer kariyer fırsatlarındandır. Bale eğitimi sırasında bedeninizi bale hareketleri ile esneterek yoga, pilates ve jimnastik gibi beden dengesi ve esneklik isteyen spor dallarına hazırlayabilirsiniz. 

Bale kursundan sonra ne yapılır merak edenler için söylemeliyiz ki balenin önünüze çıkaracağı har kariyer imkanı balerin olmak ya da balet olmak ile alakalı değildir. Eğitmeni olmak istediğiniz yoga, jimnastik ve pilates gibi spor dallarına bedeninizi bale ile hazırlayabilir ve gerekli olan yoga sertifika programlarına katılarak yoga eğitmenliği yapmaya başlayabilirsiniz. 

Bale kursu sonrası yoga eğitmenliği yapmak isteyenler için belirtelim; hetr ne kadar bedeninizi yoga eğitmeni olmak için hazırlasanız da Yoga Alliance sertifika programlarına katılarak yoga eğitmenliği belgesini almaya hak kazanmanız gerekiyor.

Pilates Eğitmenliği

Bale kursu sonrasında çocuklarınızın önüne çıkan bir diğer kariyer imkanı da pilates eğitmenliğidir. Tıpkı yoga eğitmenliği gibi, pilates eğitmeni olmak isteyen kişiler de bale eğitiminden sonra pilates sertifikası almalıdır. 

Fiziklerini pilates eğitmenliğine ve pilates sertifika sınavlarından geçebilecek düzeyde hazırlayanlar için bale kursları sonunda görüldüğü gibi zengin kariyer imkanları bulunmaktadır. 

Modern Dans Eğitmenliği 

Modern Dans eğitmeni olmak için bale kursları oldukça faydalı olacaktır. Balenin katı kurallarına karşı çıkan özgürlükçü bir anlayıştan doğan modern dans, günümüzde oldukça popüler olmakla birlikte geçmişten beri balenin temel adım ve figürlerini kendine özgü biçimde farklılaştırarak kullanır. 

Bu nedenle bale kursu sonrası ne yapılır sorusuna bir diğer cevap da modern dans eğitmeni olmaktır. Bale kursu sonrası isterseniz bir dans okulunda modern dans eğitimleri verebilirsiniz. Ancak tüm eğitmenlikler gibi, modern dans eğitmeni olmak için yapılan sertifika programlarına katılmanız gerekmektedir. 

Bale ve Modern Dans Alanında Akademisyenlik

Bale kursları sonunda başarıya imza atan öğrenciler kariyerini sahnelere çıkmaktan yana değil, geleceğin profesyonel dansçı olmak isteyen isimlerini yetiştirmekten yana da kullanabilirler. Bale eğitiminden sonra isterseniz güzel sanatlar üniversitelerinde akademisyenlik yapabilirsiniz. 

Üniversitelere akademisyenlik için giriş şartlarını karşıladığınız takdirde bale kursu sonrası edindiğiniz deneymi ve tecrübeyle de birlikte geleceğin parlak isimlerini yetiştiren başarılı bir akademisyen olabilirsiniz. İsterseniz modern dans alanında isterseniz bale alanında çalışmalar yürütebilirsiniz. 

Bale Okulu Açabilme İmkanı 

Bale kursu sonrası birçok öğrencinin aklına ilk gelen hedeflerden bir tanesi, kendilerine ait bir bale okulu açmaktır. Bale eğitiminden sonra bale eğitmenliği ve kurum açma yetkilerini tamamlayarak kendinize ait bir bale okulu açabilir, öğrenciler yetiştirebilir ve yönetici olabilirsiniz. 

Bale İle Büyüyen Çocuklarınız Başarılı Bir Kariyere Adım Atacak!

Bale kursu sonrası ne yapılır sorusu hem baleye merakı olanlar ancak kariyer fırsatlarının farkında olmayanlar hem de çocuklarının isteklerine kulak kabartan ancak onların gelecekleri için endişeye düşen ebeveynler tarafından sorulmaktadır. Bale eğitiminden sonra kariyerini balenin farklı meslek dalları üzerine kurmak isteyenler için birbirinden güzel seçenekler bulunmaktadır. 

Bale Akademi olarak, Avrupa standartlarında uygulamalı bale eğitimi sistemimizle her geçen gün daha başarılı öğrenciler yetiştirmeye devam ediyoruz. Uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen bale kursları sonrasında profesyonel bale ile ilgilenmek isteyen öğrencilerimize kariyer koçluğu hizmeti sunuyor ve başarılı bir bale kariyerine sahip olmalarına yardımcı oluyoruz. Gelin, sizler için en uygun bale kursu programını birlikte seçelim, çocuklarınız ve sizin için başarılı bir kariyerin temelini Bale Akademi’de atalım!

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80