Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Bale Eğitimi Kaç Yıl Sürer? Nasıl Bir Eğitimdir?

Çocuklar İçin Bale Dersleri

Çocuklarını baleye yönlendirmek ve onları geleceğin başarılı bale dansçısı olarak hayal eden ailelerin en merak ettiği soruların başında çocuk bale eğitimi kaç yıl sürer sorusu gelmektedir. Profesyonel bale dansçıları yetiştirmek isteyen ailelerin bilmesi gerekir ki bale eğitimi uzun soluklu ve bir o kadar da keyifli bir süreçtir. Çocuk bale eğitimi süresi ve eğitimin nasıl işlediği hakkında merak edilenleri cevapladığımız yazımızı incelemeye devam edin. 

Bale Akademi olarak çocuk bale eğitimi almak isteyen ailelere MEB onaylı çocuklar için bale eğitimi ile kapsamlı bir eğitim sunmaktayız.  Çocuklarınız gelişim çağında her bilgiyi kolayca almaya hazır haldeyken verdiğimiz kaliteli eğitim ile balede ilerlemesini ve yaptığımız sahne çalışmaları ile de kendini göstermesini sağlıyoruz. 

Yazımızın devamında çocuk bale eğitimi kaç yıl sürer? Nasıl bir eğitimdir? Sorularını merkeze alarak çocuk bale eğitimi programında çocuklarınızı bekleyen aşamalardan bahsedeceğiz. Eğer aklınızda çocuk bale eğitimi kaç yıl sürer gibi soru işaretleri varsa yazımızı inceleyerek bu konuyla ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. 

1. Çocuk Bale Eğitimi 3-4 Yaş Grubu

Çocuk bale eğitimi en erken 3 yaşında başlamaktadır. 3-4 yaş grubu minik bale dansçıları bale ile tanışarak müzik ile uyumlu adım atmayı, ritim duygusunu geliştirmeyi, kaba motor hareketlerini, beden uzuvlarını tanımayı ve ekip halinde çalışmayı öğreniyor. 

Keyifli bir ortamda sınıf arkadaşları ile kaynaşan çocuklar kendilerini daha rahat ifade etmeye başlıyor ve bale temeli oluşturuyor. Ortalama 12 ay devam eden 3-4 yaş grubu çocuk bale eğitimleri, aileler çocuklarının bale eğitimine devam etmesini isterse bir sonraki aşamaya taşınıyor. 

2. Çocuk Bale Eğitimi 4-5 Yaş Grubu

Bale hazırlık seviye kursu olarak bilinen 4-5 yaş çocuk bale eğitimleri, çocukların beden farkındalığının artmasını ve sorumluluk bilinci kazanmasını sağlar. Çocuk bale eğitimi kaç yıl sürer? Nasıl bir eğitimdir? Diye merak eden ailelerin, çocuklarının yaş gruplarını baz alarak eğitim araştırması gerekmektedir. 4-5 yaş grubu çocuk bale dersleri genel olarak 7 ay sürmektedir. Çocuklar bu yedi aylık süreçte hem sorumluluk bilinci kazanır hem de bir sonraki çocuk bale eğitimi aşamasına temel oluşturur. 

3. Çocuk Bale Eğitimi 6-12 Yaş Grubu

Çocuk bale eğitimi ne kadar sürer? Diyen ailelere çocuk bale kursları tarafından, çocukları 6-12 yaş grubunda ise öncesinde çocuk bale eğitimi alıp almadığı sorusu sorulmalıdır. Çünkü 6-12 yaş grubu temel bale eğitimi olarak geçmektedir. Temel bale eğitimi planı ise çocukların önceki yıllarda bale eğitimi alıp almadığına ve yeteneklerine göre düzenlenmektedir. 6-12 yaş grubu çocuk bale eğitimi ise ortalama 7 ay sürmekte ve bu süreçte çocuklar yeteneklerini fark edip geliştirmektedir. 

4. Çocuk Bale Eğitimi 13-18 Yaş Grubu 

Geleceğin başarılı balet ya da balerini olmak isteyen çocukların kendini tam olarak keşfettiği ve geliştirdiği 13-18 yaş grubu çocuk bale dersleri genel olarak 7-8 ay sürmektedir. Bale geçmişi olan çocuklar için daha kolay gelişecek bu süreç, öncesinde bale eğitimi almamış çocuklar için birkaç ay daha uzatılabilmektedir. Alanında uzman eğitmenler ve güvenilir eğitim planı ile ilerleyen kurslar için çocukların yetenekleri ve isteklerine göre bu süreyi kısaltabilir ya da uzatabilir. 

Çocuk bale kaç yıl diye merak eden ailelerin sorularının cevaplandığı yazımızda size bale eğitiminin nasıl olduğu ve çocuk bale eğitimi sürelerini anlattık. Eğer çocuklarınızı baleye yönlendirmek ve gelecekte bala dünyasının parlayan yıldızı olmasını istiyorsanız Bale Akademi ailesi olarak hem çocuk bale eğitim programlarımızı hem de eğitim sonrası desteğimizle yanınıza olduğumuzu vurgulamak isteriz. 

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80