Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Bale İçin Yaş Sınırı Var Mı?

Çocuklarınızı Baleye Göndermek İçin En Uygun Yaş Hangisidir?

Çocuklarının bir hobi sahibi olarak büyümesini ve nitelikli insanlar olarak yetişmesini isteyen ebeveynler, onları küçük yaşlardan itibaren ilgi duyacakları bir hobiye yönlendirmek isterler. Ancak kaç yaşında hangi aktivitenin yapılabileceği kimi zaman bir merak konusu olur. Ebeveynlerin yoğun olarak tercih ettiği ve çocuk gelişimine büyük katkıları olduğu bilinen çocuklar için bale kursu, yaş sınırı bakımından en merak edilen dans türlerinin başında gelir. 

Çocuk bale kursu yaş sınırı nedir? Çocuklarınızı en erken kaç yaşında bir çocuk bale kursuna gönderebilirsiniz merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız çocuk bale yaş sınırı konulu yazımızı okuyarak siz de kaç yaşında baleye başlanır ya da hangi yaş aralıklarında bale yapılabilir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çocuklar Baleye Ne Zaman Başlayabilir?

Bale, esneklik isteyen ve uzun yıllar esnek ve güçlü kaslarla çalışılması gerekilen bir dans türü olarak ebeveynlerin özellikle okul öncesi dönemdeki çocukları için tercih ettikleri bir aktivite türüdür. Çocuklarının ne zaman baleye başlayabileceğini merak eden ailelerin yanıtını hemen bulmak istedikleri soru da baleye kaç yaşında başlanır sorusudur. Onlar için bu sorunun cevabını hemen verelim… Aslında her yaşta bale yapılır ancak amacınızın ne olduğuna ve ne kadar süre devam edebileceğinize, hedeflerinize göre oldukça değişken sonuçlar alabilirsiniz. 

Çocuklar baleye 3 yaşından itibaren başlayabilir. Onlar dans ederek büyürken her biri için bu yaşta baleye başlamak kasları için oldukça yararlıdır. Ancak ideal kurs zamanı 4 yaş bale kursu denilebilir. Çocukların esnek yapıdaki kemik ve kasları, balenin gergin hareketlerini başarıyla gerçekleştirebilecek ve içselleştirebilecek şekildedir. Bu nedenle küçük yaşta çocukları olan aileler, okul öncesi dönemde özellikle 4 yaş bale kursu programları ile onları dansa teşvik etmeye başlayabilirler.

Çocuklar için bale kursları hangi yaş gruplarına ayrılmaktadır gelin biraz daha yakından bakalım…

3 – 4 Yaş Bale Kursu 

3 yaş bale kursu için erken bir yaş mı diye düşünmeyin! Çocuklarınızın neler yapabileceğini görünce çok şaşıracaksınız! 3 – 4 yaş bale kursu programı ile çocuklarınızın ilk adımlarını bale ile süslemelerine imkan tanıyacaksınız. Çocuklarınız bu dönemde öğrendiği temel bale hareketleri ile birbirinden güzel kazanımlar elde edecek. 3 – 4 yaş bale kursu programı sırasında beden farkındalığı kazanacak ve koordinasyon becerilerini geliştirecekler. 

4 – 5 Yaş Bale Kursu 

4 – 5 yaş bale kursu programı, çocuklarınızın baleye başlaması için en güzel fırsatlardan bir tanesi! 4 yaş bale kursu programları ile çocuklarınız balenin temel hareketlerini öğrenecek ve bedenlerini esnetecek! Eğer çocuklarınız için profesyonel bir bale kariyeri ya da her zaman keyif alabileceği bir hobi arıyorsanız çocuklar için bale kursu yaş sınırı düşüncelerini problem etmeyin!

6 – 12 Yaş Bale Kursu

6 – 12 yaş bale kursu programı ile çocuklarınız klasik bale eğitimi alacaklar. 6 yaş çocuk bale kursu yaş sınırı için geç mi diye düşünebilirsiniz ancak çocuklarınız için bale yapmanın yaşı yoktur. Bu yaşta baleye başlayabilirler ya da aldıkları temel eğitimin devamını getirebilirler. Bu nedenle çocuk bale yaş sınırı bu yaşlara kadar söz konusu bir durum değildir. 

12 Yaş Sonrası Bale İçin Çok Mu Geç?

Küçük yaşlarda çocuklar için bale kursu programlarına katılamamış çocuklar ve ebeveynlerinin aklına gelen ilk sorulardan bir tanesi, bale eğitimi için geç mi kalındığıdır. Genel yargı, balenin kesin olarak 4 – 5 yaş gibi küçük yaşlarda yapılması gerektiği olsa da bu düşünce yanlıştır. Çocuk bale için yaş sınırı 12 ile sınırlandırılsa da daha sonra hobi olarak bale eğitimi alınabilmektedir.

Profesyonel bale kariyerine sahip olmak için çocukların erken bale eğitimi alarak konservatuvar eğitimine kadar bunu devam ettirmeleri gerekmektedir. Ancak amacı profesyonel bir bale kariyerine sahip olmayan kişiler her yaşta bale yapabilir, hobi olarak bunu ilerletebilirler. 

Çocuklarınız Balenin Sakinleştirici Hissi İle Büyüsün! 

Çocuk bale için yaş sınırı, program özelliklerine göre değişiklik göstermekle birlikte; profesyonel bir bale kariyeri hedefleyip hedeflemediğinize göre değişmektedir. Çocuklar için bale kursu onlar için hem en güzel hobilerden bir tanesi hem de geleceklerini şekillendirebilecekleri bir kariyer fırsatı sunmak olacaktır. Çocuklar için bale kursu ile çocuklarınızı sanatla iç içe büyütmenin keyfini yaşayacaksınız!

Bale Akademi olarak 15 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında uygulamalı eğitim programımızı her geçen gün geliştiriyor ve her yaştan çocuğumuza uzman eğitmenler tarafından verilen en kaliteli eğitimleri sunuyoruz. Eğer siz de çocuklarınızın gelişimini bale ile desteklemek istiyor ve başarıları ile gururlanmayı arzu ediyorsanız Bale Akademi’ye gelin ve çocuklarınız Bale Akademi’nin samimi atmosferinde sosyalleşerek büyüsün!

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80