Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuklar İçin Bale Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Çocuklarınızın En Keyifli ve Uzun Yolculuğu… Çocuklar İçin Bale Dersleri

Çocuklarının bir hobi sahibi olmasını isteyen aileler onları küçük yaşlardan itibaren bir dans kursuna ya da bale eğitimine gönderebilirler. Kimi zaman yalnızca bir hobi, kimi zaman profesyonel amaçlar taşıyan bale eğitimleri hakkında ebeveynler tarafından merak edilen konular arasında çocuklar için bale ne kadar sürer, çocuk bale eğitimi kaç yıl sürer gibi sorular bulunmaktadır. 

Küçük yaşlardan itibaren başlayabileceğiniz bale eğitimlerinin ne kadar süreceği birkaç kritere bağlıdır. Çocuk bale eğitimi süresi; çocuklarınızın kaç yaşında baleye başladığına, hobi amaçlı mı yoksa profesyonel bir amacınız mı olduğuna göre değişmektedir. Gelin, çocuklar için bale ne kadar sürede öğrenilir, bale eğitimi kaç yıl sürer bir göz atalım…

Çocuk Bale Eğitimi Süresi – Hangi Yaş Grubu Hangi Bale Eğitimini Alıyor?

Çocuk bale eğitimi süresi hangi amacı taşıdığınıza göre değişmektedir. Eğer çocuklarınız için profesyonel bir bale kariyeri hedefliyorsanız ve çocuklarınızn da baleye ilgisi varsa sizin için en uygun yaş, onları 4 yaşından itibaren bale eğitimine göndermek olacaktır. 3 – 4 yaş bale eğitimleri ile bale hazırlık eğitimine başlayan minikler bu dönemde temel bale figürlerini ve adımların öğrenerek çocuklar için bale dersleri almaya başlarlar. 

Daha önce de belirttiğimiz gibi çocuk bale eğitimi ne kadar sürer, çocuk bale ne kadar sürede öğrenilir sizlere ve çocuklarınızın bireysel farklılıklarına bağlıdır. Küçük yaşlarda başlayan bale eğitimleri ile profesyonel bir kariyerin temeli atılabilirken, daha sonraki yaşlarda çocuklar için bale eğitimi alan çocuklar baleyi çoğunlukla bir hobi olarak sergileyebilirler. 

Hangi yaş grubunda nasıl bale eğitimleri bulunuyor incelemeye geçmeden önce, çocuk bale eğitimi süresi hangi kriterlerden etkilenir bir bakalım.

  • Çocuğunuzun yaşı
  • Seçtiğiniz programın kalitesi 
  • Seçtiğiniz programın uzunluğu
  • Çocuklarınızın isteği 
  • Çocuklarınızın yeteneği
  • Baleye hangi amaçla başladığınız 

Bu gibi kriterler bale ne kadar sürede öğrenilir sorusunun cevaplarını değiştirmektedir. Temel bale hareketleri ile başlayan süreç özellikle profesyonel olmak isteyenler için konservatuvar eğitimini bitirip sahneye çıkana kadar devam etmektedir. 

Çocuk Bale Eğitimi 3 – 4 Yaş Grubu: Mini Bale 

Bale süreci ilk olarak 3 – 4 yaş mini bale ile başlar. Bu sürede çocukların baleye hazırlanması, bedenlerini doğru kullanmaları ve esnemeleri sağlanır. Temel bale adımları onların seviyelerine göre uygun şekilde öğretilir ve baleden keyif almaları sağlanır. 3 – 4 yaş mini bale eğitimi 34 haftalık bir eğitim sürecini kapsamaktadır. 

Çocuk bale ne kadar sürede öğrenilir merak eden aileler için her yaş grubu için farklı öğrenim süreleri bulunduğunu belirtelim, eğer çocuklarınızın yalnızca 3 – 4 yaş bale değil daha ileriki yaşlarında da bale eğitimi almalarını istiyorsanız çocuk bale eğitimi süresi sizler için uzayacaktır.

Çocuk Bale Eğitimi 4 – 5 Yaş Grubu: Bale Hazırlık 

Klasik baleye hazırlık süreci olan 4 – 5 yaş hazırlık çocuklar için bale dersleri çocuklarınız için balenin temellerini atmalarına ve yeteneklerini geliştirmelerine imkan tanıyacaktır. Bu yaşlarda başlanan hazırlık bale eğitimlerine çocuklarınız sonraki yıllarda da devam ederse profesyonel bir bale kariyerinin kapılarını aralaybilirler. 

Çocuklar için bale dersleri arasından bale hazırlık süresi 7 aylık bir zamanı kapsamaktadır. Çocuklarınız bu süre içinde temel bale adımlarını ve figürlerini öğrenerek minik adımları ile sahne performansları sergileyerek sizleri gururlandıracaktır. 

Çocuk Bale Eğitimi 6 – 12 Yaş Grubu: Klasik Bale/ Seviyeli Bale

6 – 12 yaş aralığında çocuklar için bale eğitimi diğer yaş gruplarından çok daha detaylandırılmış ve ileriye dönük eğitimleri içermektedir. Çocuklarınız bu yaş grubunda önceden bale yapmış olabilir ya da bale ile yeni tanışmış olabilir, dolayısıyla bu yaş grubu için bale eğitimi ne kadar sabit olsa da öğrenim süresi her çocuk için değişkenlik gösterebilir. 

Minik Adımlardan Profesyonel Hedeflere Çocuklar İçin Bale Eğitimleri

Çocuklar için bale eğitimi ne kadar sürer sorusunun kesin bir cevabı olmamakla birlikte söyleyebiliriz ki orta seviyede bir bale bilgisine ulaşmak için bile minimum bir sene gibi bir süre zarfında bale eğitimi alınması gerekmektedir. Çocuklar için bale ne kadar sürede öğrenilir sorusu hobi veya profesyonel olma amacınıza göre değişmektedir. 

Bale Akademi olarak çocuklarını bale ile büyütmek isteyen ebeveynlere her yaş grubuna hitap eden bale eğitimleri sunuyoruz. Çocuklar için bale ne kadar sürede öğrenilir merak eden ailelerimize eğitim programlarımızı detaylandırıyor ve her çocuğumuzun yaş grubuna uygun, Avrupa standartlarında uygulamalı bale eğitimi programları ile eğitimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Siz de çocuk bale ne kadar sürede öğrenilir, çocuk bale eğitimi nedir öğrenmek istiyor ve çocuklarınız için en iyisini amaçlıyorsanız vakit kaybetmeden Bale Akademi ailesine katılın!

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80