Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bale Eğitiminden Sonra Ne Olur?

Bale Dansçısı Nasıl Olunur?

İtalya’nın Rönesans döneminde ortaya çıkmış ve zarafetin temsili olan bale, dünyanın en köklü ve eski danslarından biridir. Uzun yıllar süren eğitimlerle profesyonelliğe ulaşılabilen ve disiplin gerektiren bu dans türü belli figürlere ve adım atışlara dayalı genellikle klasik müzik eşliğinde yapılan danslardandır. Çocuklarını bale eğitimine yazdırmak isteyen aileler ise uzun yıllar süren ve ciddi emek gerektiren bu dans süreci içinde çocuklarının geleceği adına bale eğitiminden sonra ne olur? Sorusunu kendilerine sıklıkla sormaktadır.

Bale eğitimleri çocuk, konservatuvar hazırlık ve yetişkin bale olmak üzere üç kategoriye ayrılır. Bu kategoriler yaşa ve beklentiye göre ayrılmıştır. Çocuk bale de kendi içinde yaş gruplarına ayrılırken, konservatuvara hazırlık ve yetişkin bale eğitimleri için yaşa göre bir dağılım söz konusu değildir. Peki, bu dağılımlar neye göre yapılır? Ve bale eğitiminden sonra ne olur? Bu soruların cevaplarını almak için yazımızı okumaya ve bale eğitiminden sonra ne olur konusu hakkında bilgi edinmeye devam edebilirsiniz…

Bale Eğitiminden Sonra Ne Olur? – Profesyonel Bale Dansçısı Olmak

Çocuklarının bale eğitimi almasını isteyen aileler öncelikle çocuklarının yaş gruplarına göre hareket etmelidirler. Fakat çocuk bale eğitimlerinde çocuklar hangi yaş grubunda olursa olsun ilerleyen yaşlarda profesyonel dansçı olmak için sağlam temeller atıyor demektir.  Mini bale eğitimlerinde 3-4 yaş grubu öğrencilerine, hazırlık seviye eğitimlerde 4-5 yaş grubu öğrencilerine, seviyeli bale temel eğitimlerde ise 6-12 yaş grubuna bale dersleri verilir. Yaş gruplarına göre verilen bale eğitimleri süreci sonunda, öğrencilerin bir bale temeli oluşacağı için ileriki yaşlarında profesyonel balerin olmak ya da profesyonel balet olmak için eğitimler almaya devam edebilirler.

Mini bale eğitimlerinde ailelerin ilk amacı çocuklarının hem vakit geçireceği hem de davranışlarını şekillendireceği bir bale eğitimi almalarını istemektir. 3-4 yaş mini bale eğitimi sonrası ne olur diyen ebeveynlere ise çocuklarının balede ilerlemelerini isteyip istemediklerini sormak gerekir. Eğer çocuklarının bu eğitim sonunda bale dersleri almasına devam etmesini isterlerse çocuklar hazırlık seviye bale eğitimlerine geçerek sağlam bir bale temeli oluşturmak için ilk adımlarını atmış olurlar. Hazırlık seviye eğitimlerden sonra ise bir sonraki adım olan ve artık profesyonel dansçı olmak için gerçek bir sürece giren çocuklar geleceklerini şekillendirmek için bale eğitimleri almaya başlarlar. Çocuk bale kursları, çocuklarını profesyonel bale dansçısı olmak için yetiştirmek isteyen ailelerin süreçleri takip ederek ilerleyebileceği en doğru kurslardır. Ve bahsettiğimiz gibi erken yaşlarda başlanan bale eğitimlerinde çocuklar, profesyonel bale dansçısı olmak için sağlam adımlar atarak hayallerini gerçekleştirmek için çabalarlar.

Çocuk bale eğitimlerini başarıyla tamamlayan çocuklar bale eğitimi sonrası ne olur diye soran ailelerinin sorularını, başarılı bir bale eğitmeni ya da bale dünyasında adından söz ettirmiş profesyonel bale dansçısı olarak yanıtlarlar. Bale eğitmeni, balerin olmak ya da balet olmak için doğru kurslarda sağlam temeller oluşturarak ilerleyen çocuklar hayallerine kavuşarak hayata daha mutlu bakarlar.

Çocuklarınız Profesyonel Bale Dünyasına Bale Akademi’de Hazırlansın!

Çocuğunuzun baleye ve dans dünyasına erken yaşta adım atmasına, yeteneklerini keşfedip geleceğini şekillendirmesine, kendisini bale ile ifade edebilmesine ve bale dünyasında adından söz ettiren bir bale dansçısı olmasına fırsat verin!

Avrupa standartlarda çocuk bale kursları ile Türkiye’nin en güncel çocuk bale eğitim programlarıyla çocuğunuzun öğrenme hızına ve yeteneğine göre fark yaratan bale eğitimini alın! Geleceğin başarılı bale dansçılarını birlikte yetiştirelim!

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80